“Ballisti” rikthehet të flasë për dronin në ndeshjen Serbi – Shqipëri: Më vjen keq vetëm për një gjë!

Ismail Morina, tifozi më i famshëm në trojet shqiptare, kishte shkaktuar bujë kur kishte hedhur flamurin e Shqipërisë etnike me dron në ndeshjen Serbi – Shqipëri, që ishte zhvilluar në Beograd tek stadiumi i Partizanit. Ndeshja në fjalë ishte e vlefshme për eliminatoret e “Euro 2016” dhe ishte zhvilluar në tetor

4 vjet nga droni shqiptar në Beograd

Më 14 tetor të vitit 2014, në orën 21: 27 është ndërprerë ndeshja Serbi-Shqipëri, e vlefshme pwr eliminatoret e Europianit “France 2016”. Ndërprerja ishte paralajmëruar po thuaj që para fillimit: Ishte ndaluar pjesëmarrja e tifozëve të Kombëtares shqiptare në Beograd, ndërsa tifozët serbë në stadium me fishkëllima e britma penguan intonimin

Fotografia e Vokrrit me flamurin kombëtar me dron mbi varreza

Një fotografi e kryetarit të ndjerë të Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri, e lidhur për flamurin kombëtarë shqiptarë ka valuar mbi varrezat në Dragodan gjatë ceremonisë së varrimit të tij. Qindra qytetarë ishin bashkuar në këtë ceremoni, ndërsa të pranishëm ishin edhe liderët shtetëror, përfshirë këtu kryeministrin Ramush Haradinaj,