Nexhmi Rexhepi rikthehet te Pelisteri: Kënaqësi të rikthehem te klubi ku bëra hapat e parë

Nexhmi Rexhepi ditë më parë edhe zyrtarisht iu bashkua skuadrës së Pelisterit, drejtuesit e së cilës e prezantuan vetëm gjatë ditës së djeshme, kur edhe zyrtarisht filluan përgatitjet për stinorin pranveror, njofton “infOSport.mk”. Futbollisti prespam ndjehet i lumtur që pas eksperiencës me Labunishtin, pjesë e së cilës ishte për dy

3 largime, 3 afrime, Pelisteri nisi përgatitjet për stinorin pranveror

Një ndër skuadrat më të njohura në futbollin vendor, Pelisteri, që aktualisht garon në Ligën e Dytë – Perëndim, sot edhe zyrtarisht ka nisur përgatitjet për stinorin pranveror, njofton “infOSport.mk”. Emra të ri te Pelisteri, janë Aleksander Borha Kordoba, Bllagoja Spirkoski dhe Nexhmi Ferati, ndërkohë nga kjo skuadër janë larguar Aleksandar

Rabotniçki superior në Kupë, me stil kualifikohet në çerekfinale (VIDEO)

Rabotniçki ka shënuar fitore komode 4:0 ndaj Pelisterit, duke u kualifikuar kështu me rezultatin e përgjithshëm 5:1 për në çerekfinale të Kupës, njofton “infOSport.mk”. Në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin “Boris Trajkovski” në Maxhari, “romantikët” ishin të pamëshirshëm ndaj mysafirëve, në pankinën e të cilëve sot debutoi ish futbollisti i tyre,