Trajneri i Pjunik tregon arsyen pse gjithnjë dalin fitues përballë skuadrave nga Maqedonia!

Pjunik edhe pas 8 ndeshjeve të zhvilluara përballë skuadrave nga Maqedonia e Veriut vazhdon të mos shijojë humbje, duke u shndërruar në një xhelat për skuadrat nga vendi ynë, kur janë në pyetje përballjet në arenën ndërkombëtare, njofton “infOSport.mk”. FC Shkupi bëhet skuadra e katërt që futet në menynë e Pjunik,

FC Shkupi përshëndetet me garat europiane (VIDEO)

FC Shkupi është përshëndetur nga garat europiane të këtij edicioni, teksa sonte në arenën “Todor Proeski” u eliminua nga skuadra armene e Pjunik, njofton “infOSport.mk”. Barazimi 3:3 i ndeshjes së parë ju dha shumë vetëbesim futbollistëve “bardhekaltër” nga Çairi, të cilët megjithatë nuk arritën që të shfrytëzojnë terrenin vendas dhe

FC Shkupi kthehet me barazim nga Armenia edhe pse ishte shumë afër fitores (VIDEO)

FC Shkupi ka barazuar 3:3 në ndeshjen eparë eliminatore të Liga Europa përballë Pjunikut armen, njofton “infOSport.mk”. Ishte kjo një ndeshje me shumë kthesa në rezultat, ku të pranishmit në fund dolën të kënaqur me atë që panë në fushën estadiumit Gyumri. Vendasit kaluan në epërsi në këtë përballje vetëm pas