Shkëndija fiton, Shkupi ngec, titulli po ju buzëqesh “kuqezinjëve” nga Tetova

Fitore për Shkëndijën, disfatë për FC Shkupin në ndeshjet e javës së 25-të në elitën e futbollit vendor. Kësisoj skuadra tetovare tashmë ka 10 pikë më shumë se FC Shkupi i vendit të dytë, duke trasuar rrugën drejt titullit kampion, njofton “infOSport.mk”. Shkëndija në Tetovë mundi Sileksin me rezultatin 2:1, ndërsa

Berisha: Të fitojmë Renovën dhe të luftojmë deri në fund për titullin kampion me Shkëndijën

Shkupi sot përballet me Renovën në kryeqytet në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 25-të në Ligën e Parë të Futbollit të Maqedonisë së Veriut. Dy skuadrat shqiptare këtë sezone kanë objektiva të kundërta, pasi Shkupi ka pretendime titulli dhe ndodhet në pozitën e dytë, ndërsa Renova këtë sezon ka surprizuar

FC Shkupi të dielën miqësore me liderët e Ligës së Dytë – Perëndim

FC Shkupi të dielën do të zhvillojë një miqësore luksi, që skuadrës së trajnerit Hasan Ozer do i shërbejë si ndeshje kampionale, duke pasur parasysh se zhvillohet në termin të zakonshëm, me qëllim që “bardhekaltërit” të mos e humbasin ritmin garues, njofton “infOSport.mk”. Kundërshtarë i skuadrës nga Çairi do të jetë

Shkëndija turpëron Vardarin, FC Shkupi vazhdon ndjekjen e “kuqezinjëve”, disfata për Renovën dhe Struga T&L

Shkëndija ka turpëruar Vardarin në ndeshjen e sotme të javës së 24-të, duke mundur ekipin më të trofeshëm në vend midis Shkupit me shifrat 6:1, njofton “infOSport.mk”. Më në fund për Shkëndijën shënoi Besart Ibraimi, edhe atë dy gola, ndërsa i njëjti ishte më i merituar edhe për 3 gola të