Transfertat e largëta, UEFA hap thesin për Shkëndijën, Shkupin dhe Renovën

Pandemia “Covid 19” ka bërë që ndeshjet e raundit të parë në Liga Europa të zhvillohen me vetëm nga një ndeshje, njofton “infOSport.mk”. Skuadrat përfaqësuese të vendit tonë nuk kishin edhe aq shumë fat, pasi shorti deshi që të trija skuadrat, Shkëndija, FC Shkupi dhe Renova të luajnë në transfertë. Megjithatë një

Shkëndija, FC Shkupi dhe Renova mësuan kundërshtarët në Liga Europa

Tre skuadrat përfaqësuese të vendit, Shkëndija, FC Shkupi dhe Renova pak çaste më parë mësuan kundërshtarët e tyre në kuadër të raundit të parë të ndeshjeve në Liga Europa, njofton “infOSport.mk”. https://www.facebook.com/infosport.mk/photos/a.476416142474008/3268486919933569/?type=3&theater Shkëndija bënte pjesë në mesin e skuadrave bartëse, dhe për kundërshtarë “kuqezinjtë” në këtë fazë do të keën skuadrën e

Derbi shqiptarë pa fitues, Sileksi demolon Bellasicën në Strumicë

Janë mbyllur ndeshjet e javës së parë të sezonit të ri futbollistik 2020/2021 në elitën e futbollit vendor, njofton “infOSport.mk”. Skuadrat shqiptare në përballjet e tyre direkte barazuan, ndërkohë spikati fitorja e thellë e Sileksit në Strumicë 6:0 përballë Bellasicës. Ndeshja më interesante e javës, e zhvilluar në Çair midis FC