Valon Ahmedi nuk e sheh FC Shkupin si pretendent për titullin e kampionit!

Shkëndija të shtunën shënoi një ndër fitoret më të thella ndaj rivalit të madh, Vardarit. “Kuqezinjtë” nga Tetova shënuan fitore 5:1, ndërsa dy gola në këtë ndeshje për Shkëndijën realizoi kërçovari, Valon Ahmedi,njofton “infOSport.mk”. Ky i fundit sonte në një lidhje direkte foli për emisionin “Zona Gol”, ndërsa në pyetjen e

FC Shkupi dhe Renova dorëzohen përballë skuadrave nga “Parku i Qytetit”

FC Shkupi dhe Renova kanë pësuar disfata përballë dy skuadrave nga “Parku i Qytetit”, Vardari, gjegjësisht Rabotniçki në ndeshjet e vlefshme të javës së 5-të në Ligën e Parë, njofton “infOSport.mk”. Që të dyja skuadrat shqiptare pësuan disfata minimale. Vardari falë golit të Matej Cvetanoski në minutën e 52-të mundi FC

Darboe udhëheq sulmin e FC Shkupit

FC Shkupi pas pak do të zbres në fushë për të zhvilluar takimin e raundit të parë eliminatorë të Liga Europa. “Bardhekaltërit” nga Çairi në stadiumin “Bakell Arena” do të përballen me ekipin e njohur nga Azerbejxhani, Neftçi Baku, që sipas bastoreve shihet si favorite përballë skuadrës sonë, shkruan “infOSport.mk”. Mirëpo

Transfertat e largëta, UEFA hap thesin për Shkëndijën, Shkupin dhe Renovën

Pandemia “Covid 19” ka bërë që ndeshjet e raundit të parë në Liga Europa të zhvillohen me vetëm nga një ndeshje, njofton “infOSport.mk”. Skuadrat përfaqësuese të vendit tonë nuk kishin edhe aq shumë fat, pasi shorti deshi që të trija skuadrat, Shkëndija, FC Shkupi dhe Renova të luajnë në transfertë. Megjithatë një

Shkëndija, FC Shkupi dhe Renova mësuan kundërshtarët në Liga Europa

Tre skuadrat përfaqësuese të vendit, Shkëndija, FC Shkupi dhe Renova pak çaste më parë mësuan kundërshtarët e tyre në kuadër të raundit të parë të ndeshjeve në Liga Europa, njofton “infOSport.mk”. https://www.facebook.com/infosport.mk/photos/a.476416142474008/3268486919933569/?type=3&theater Shkëndija bënte pjesë në mesin e skuadrave bartëse, dhe për kundërshtarë “kuqezinjtë” në këtë fazë do të keën skuadrën e