I kishte shënuar Shkëndijës në dy ndeshje me rradhë, tashmë “kuqezinjtë” dëshirojnë ta bëjnë për vete!

Shkëndija ka filluar përgatitjet për sezonin e ri, ku edhe këtë rradhë “kuqezinjtë” do na përfaqësojnë në eliminatoret e Ligës së Kampionëve. Shkëndija edicionin e kaluar e mbylli me stil, pasi që disa javë më parë u shpall kampione, ndërsa forma e futbollistëve, sidomos në pjesën e dytë ishte shumë

Struga Trim Lum duke kërkuar Europën, sot i jep “AMININ” Vardarit për në Ligën e Dytë

Sot në elitën e futbollit vendor në program janë ndeshjet e javës së parafundit të sezonit 2020/2021, njofton “infOSport.mk”. Deri më tani është zgjedhur vetëm çështja e kampionit, dhe ajo është Shkëndija, ndërsa mbetet e hapur gara për vendin e tretë, që siguron Europën, ndërsa edhe më e zjarrtë është

Shkëndija përmbys Vardarin, FC Shkupi dhe Sileksi në pushim shkojnë me barazim

Shkëndija ka përmbysur rezultatin në ndeshjen përballë Vardarit që në 45 minutëshin e parë, duke dëshmuar edhe njëherë tjetër se për momentin janë skuadër dukshëm më e mirë se ajo shkupjane, njofton “infOSport.mk”. Vardari avansoi me golin e Martin Mirçevskit pas 11 minutave lojë. Shtatëshkurti i vendasve shfrytëzoi një gabim të

“Shvercerat” marrin dhuratën e shumëpritur, FC Shkupi mundi rivalin e përbetuar Vardarin! (VIDEO)

FC Shkupi mundi Vardarin me rezultatin 2:0 në ndeshjen e vlefshme të javës së 23-të në elitën e futbollit vendor, njofton “infOSport.mk”. Ishte kjo fitorja e parë për FC Shkupin pas 6 ndeshjeve pa fitore ndaj “kuqezinjëve” nga Parku i Qytetit. FC Shkupi ishte favorit absolut në këtë ndeshje, ndërsa një

Cvetanoski: Derbit e qytetit gjithmonë të vështirë, por vetëm fitorja na mban në garë për titull

Pas ndeshjes me Rabotniçkin javën e kaluar, FC Shkupi do të zhvillojë sërish një derbi lokal, këtë herë kundër rivalit të madh, Vardarit, ndaj së cilës skuadër “bardhekaltërit” nga Çairi do të kërkojnë këndelljen, njofton “infOSport.mk”. Në prag të këtij takimi shumë të vlefshëm për FC Shkupin, ka folur Matej Cvetanoski,