Njëri nga futbollistët maqedonas të Tiranës rezulton pozitiv me “Covid 19” 

Problemet nuk kanë fund për Tiranën.  Një ndër futbollistët më standard të kësaj skuadre, mbrojtësi maqedonas, Filip Najdovski, ka rezultuar pozitiv me COVID-19. Ai ka qenë në Maqedoni gjatë këtyre ditëve dhe pritej të grumbullohej me ekipin kombëtar në mini-kampin e organizuar nga seleksionuesi Igor Angellovski, por pas testimeve të bëra

Tirana në telashe, i del një tjetër gjyq tjetër për borxhe të prapambetura!

Pak javë më parë, Tirana në kohë rekord pagoi një dëmshpërblim për Mokhtar Cise, ndërsa duket se “bardheblutë” nuk po lihen rehat nga gjyqet, me ish-trajnerë dhe lojtarë. Tirana është duke punuar që të marrë licencën për Europën, por si çdo klub në Shqipëri ka problemet e veta. Janë për t’u paguar

Olsi Rama: Nuk ndërhymë derisa po negocionte me Tiranën, ju tregoj pse e zgjodhi Partizanin

Ferhan Hasani pa dyshim se ëshë një nga goditjet më të mëdha të Partizanit viteve të fundit. Tetovari u prezantua sot para mediave, edhe atë nën shoqërimin e Drejtorit Sportiv të ‘Demave të Kuq’, Olsi Rama, i cili tha se për të transferuar Hasanin u bazuan te cilësitë e tij