E pabesueshme, shorti i Ligës së Kampionëve në futsal vuri përballë Prishtinën dhe Tiranën

Sot në Nion të Zvicrës është hedhur shorti për raundin parakualifikues të Ligës së Kampionëve, ndërsa fati deshi që nga 46 skuadra pjesëmarrëse, njëra kundër tjetrës të shortohen dy skuadrat si motra, Prishtina nga Kosova dhe Tirana nga Shqipëria, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja do të zhvillohet në kryeqendrën kosovare, edhe atë nga

Jang Bojs shuan ëndërrën e Tiranës, “bardheblutë” eliminohen nga Liga Europa

Jang Bojs ka shuar ëndërrën e Tiranës për të siguruar një vend në grupet e Liga Europa, njofton “infOSport.mk”. Skuadra kampione e Zvicrës sonte në stadiumin “Ëankdorf” në Bern mundi kampionët e Shqipërisë me rezultatin 3:0. 3 minuta para fundit të pjesës së parë Kristian Fasnaht paralajmëroi fitoren e Jang Bojs,

Tirana në “play-off” të Liga Europa kundër ekipit të kumanovarit Seferi

Gjatë ditës së sotme në Nion të Zvicrës është hedhur shorti, përmes të cilit janë përcaktuar çiftet e skuadrave që do të përballen me njëra-tjetrën në fazën “play off” të Liga Europa, njofton “infOSport.mk”. Kështu skuadra kampione e Shqipërisë, Tirana, që bashkë me Ludogoretsin nga Bullgaria u kualifikuan drejtëpërdrejtë në ndeshjet

Teuta “ilaçi” i Tiranës, i mund kampionët e Shqipërisë edhe në Superkupë

Teuta është “ilaçi” i Tiranës si duket. Në një periudhë të shkurtës skuadra durrsake ka triumfuar në dy finale përballë skuadrës kampione të Shqipërisë, e cila nuk mundi dot ti gëzohet trofeut të SuperKupës, njofton “infOSport.mk”. Skuadra “bardheblu” nga kryeqendra shqiptare u mund 2:1 përballë Teutës, skuadër kjo që në këtë

Çfarë fati për Tiranën, kualifikohen drejtëpërdrejtë në ndeshjet e “play-off”

Skuadrës kampione të Shqipërisë, Tiranës i ka buzëqeshur fati në shortin për ndeshjet eliminatore të Liga Europ, njofton “infOSport.mk”. Skuadra “bardheblu” nga kryeqendra shqiptare ka kakuar në ndeshjet e “play-off”, duke shmangur kështu ndeshjet e turit të tretë të Liga Europa. Në mesin e 10 skuadrave si Ludogorets, Selltik, Legia Varshavë, Sherif

ZYRTARE, Visar Bekaj nënshkruanën me kampionët e Shqipërisë

Gardiani i Prishtinës, Visar Bekaj ka pranuar ofertën e skuadrës kampione të Shqipërisë, Tiranës. Lajmi u konfirmua nga të dyja klubet e dy kryeqendrave shqiptare. Ata një gjë të tillë konfirmuan përmes faqeve zyrtare, duke konfirmuar kështu lajmin që qarkulloi që nga orët e para të ditës së sotme. Nga ana tjetër,

Tirana gati për të bërë edhe një goditje tjetër të madhe

Pas paraqitjes dinjitoze në Ligën e Kampionëve, te Tirana janë shtuar apetitet për të krijuar një skuadër edhe më të  fuqishme, e cila do të prezantohej edhe më mirë në ndeshjet e Liga Europa, shkruan “infOSport.mk”. Kështu drejtuesit e skuadrës “bardheblu” nga kryeqendra shqiptare thuhet të kenë kontaktuar me gardianin e