Liridon Latifi largohet nga Shkodra, por jo edhe Shqipëria! Bëhet “tirons”

Tashmë është zyrtare! Liridon Latifi është futbollisti më i ri i skuadrës së Tiranës. Pas një eksperience dyvjeçare në Shkodër me skuadrën e Vllaznisë, sulmuesi anësor zbarkon për një aventurë në kryeqytetin shqiptarë, aty ku do të veshë fanellën “bardheblu”. Është vetë klubi i Tiranës që përmes një videoje zyrtarizoi marrëveshjen me

Bejtullai shumë pranë firmës me Tiranën!

Skuadra nënkampione e Shqipërisë, Tirana, është shumë pranë nënshkrimit me kapitenin e Shkëndijës së Tetovës, Egzon Bejtullai. Siç mëson “infOSport.mk” palët kanë rënë dakord dhe se shumë shpejtë do të nënshkruajnë marrëveshje. Për shërbimet e tij ishte interesuar edhe Partizani, madje kishte kontakte të drejtëpërdrejta, tashmë mes ish Drejtorit Sportiv, Elton Marinit

Federata Shqiptare e futbollit e dënon me dy vite shkupjanin, Besir Iseni të Tiranës

Komisioni Disciplinor pranë Federatës Shqiptare të futbollit, ka zbardhur vendimet për ndeshjet e fundjavës në Kategorinë Superiore. Ngjarja e ndodhur dje pas ndeshjes Tirana-Bylis, ka lënë pasoja për ekipin kampion të Tiranës, kjo pasi plotë 6 lojtarë “bardheblu” kanë gjetur dënimin. Mbi të gjithë bie në sy pezullimi prej 2 viteve

Enur Totre i jep lamtumirën Tiranës! Skuadra më e madhe në Shqipëri, jeni krenaria e qytetit

Mesfushori tetovar Ennur Totre përmes rrjeteve sociale ka konfirmuar largimin nga rradhët e Tiranës, me të cilën skuadër që në sezonin debutues në elitën e futbollit shqiptarë, arriti që të shpallet kampion. Totre, falë talentit por edhe performancës që tregoi me fanellën “bardheblu”, shumë shpejtë u shndërrua në një lider te

Nga FC Shkupi te Tirana, Ballkani e Drita, ekipet shqiptare sot në Europë

Katër ekipe shqiptare zbresin sot në fushë në kuadër të kualifikueseve të Ligës së Kampionëve dhe Ligës së Konferencës. Gjithçka nis nga ora 18:00 me ndeshjen Lincoln RED IMPS FC – FC Shkupi që zhvillohet në “Vicoria Stadium” në GJibraltar. Skuadra shqiptare nga Shkupi ka pasur një udhëtim të mundimshëm, mirëpo

Tirana publikon listën e lojtarëve për në LK, 5 prej tyre nga Maqedonia

Tirana të mërkurën (06 korrik) si mysafir do të zhvillojë ndeshjen e parë kundër Dudelanzh, e vlefshme për turin e parë kualifikues të Ligës së Kampionëve Europian, njofton “infOSport.mk”. Klubi kampion i Shqipërisë, ka dërguar listën e lojtarëve të grumbulluar tek UEFA. “Bardheblutë” nga kryeqendra shqiptare kanë bërë gati 22 emra, përfshirë