Klivlendi dhe Bostoni vetëm edhe një fitore larg finales në Lindje

Klivlend Kavaliers dhe Boston Selltiks kanë vazhduar efektin e qindpërqindtë në ndeshjen gjysmëfinale të Konferencës së Lindjes, duke shënuar edhe fitoret e treta nga po aq përballje kundër kundërshtarëve të tyre, Toronto Reptors, gjegjësisht Filadelfias, njofton “infOSport.mk”. Klivlendi shënoi fitore 105:103 ndaj Reptors, ku skenën e rrëmbeu i zakonshmi LeBron Xhejms,

Kavaliersat mundën Golden Stejtin, ringjallin shpresat (VIDEO)

Klivlend Kavaliers ka ndalur serinë prej 15 fitoreve të Golden Stejt në ndeshjet e “play-off”, duke realizuar fitoren e parë në ndeshjen e katërt të serisë finale. Klivlendi shënoi fitore me rezultatin 137-116, duke ngushtuar epërsinë e “uarriorsave” në 3:1 dhe njëkohësisht duke ringjallur shpresat për titullin e kampionit. Edhe pse

Konferenca e Lindjes, Boston kundërshtari i Klivlend në finalen e madhe (VIDEO)

Boston Seltiks është skuadra e dytë finaliste e “play off-it” në Konferencën e Lindjes, pas fitores së arritur 115:105 të arritur mëngjesin e sotëm ndaj Uashingtonit në takimin e shtatë dhe të fundit gjysmëfinal. Ishte kjo një ndeshje e dominuar dhe fituar me meritë nga skuadra vendase, që shfrytëzoi në maksimum