Futbollisti i Kombëtares shqiptare i bashkohet skuadrës që drejtohet nga ish-kampioni i botës

Mesfushori shqiptar Kamer Qaka me shumë gjasa do t’i bashkohet ekipit zviceran të Sionit. Mesfushori i Kongsvingerit pëlqehet nga trajneri i Sionit, Fabio Groso, një ish kampion Bote me Italinë, ndërsa raportohet se 25-vjeçari dhe menaxheri i tij po udhëtojnë drejt Zvicrës për të finalizuar transferimin. “Tuttomercattoëeb” shkruan se marrëveshja mes