Strugani Kasami shënon dhe mban Sionin në Superligën e Zvicrës (VIDEO)

Strugani Pajtim Kasami ka rezultuar deçiziv sonte në fitoren 2:1 të skuadrës së tij, Sionit, në udhëtim te Servete, njofton “infOSport.mk”. Ishte kjo ndeshja e vlefshme për javën e fundit në elitën e futbollit zviceran, ku Sionin vetëm fitorja e shpëtonte nga rënia në Kategorinë e dytë të Zvicrës. Dhe realisht

Arrihet paqe te Sioni, rikthehen Kasami, Lenjani dhe 7 “rebelët” e tjerë

Skuadra zviceriane e Sionit ka gjetur marrëveshjen me futbollistët, për të vijuar bashkëpunimin, edhe pse më parë kishte pasur një përplasje. Një gjë të tillë për “Sporti në KTV” ka pohuar anësori i majtë i Kombëtares shqiptare, Ermir Lenjani: “Jemi marrë vesh që të kthehemi në ekip dhe të luajmë

“Firmosni ose largohuni”, klubi zviceran largon Kasamin dhe 8 të tjerë!

Koronavirusi po shkakton shumë probleme edhe në Botën e futbollit, përfshirë këtu edhe atë zvicerian.  Është skuadra e Sion që nuk ka duruar dhe u ka dërguar një dokument 9-të futbollistëve për të pranuar një marrëveshje, sipas së cilës ata do të duhet të vazhdonin me pagë maksimale 12350 franga

Nuk mjaftojnë 3 golat e super Pajtim Kasamit, Sioni mundet nga kampionët e Jang Bojs (VIDEO)

Sionit nuk i ka mjaftuar super Pajtim Kasami në ndeshjen e javës së 15-të ndaj kampionëve të Jang Bojs, shkruan “infOSport.mk”. Strugani shkëlqeu në këtë përballje duke realizuar 3 gola, megjithatë ai nuk i’a doli i vetëm të ndal kampionët e Zvicrës, pasi Jang Bojs në fund shënoi fitore 4:3. Ndeshja

Pas Abazajt edhe një futbollist nga Maqedonia i bashkohet Anderlehtit!

Ditë më parë transferimi i Kristal Abazajt tek skuadra e njohur belge e Anderlehtit bëri shumë bujë në mediat belge, si dhe ato shqiptare, ndërsa mësohet se gjatë verës një tjetër shqiptarë pritet ti bashkohet skuadrës shumë herë kampione të Belgjikës. Bëhet fjalë për struganin Pajtim Kasami, i cili aktualisht luan

E bujshme, dy shqiptarët e Maqedonisë i bashkohen Bolonjas

Skuadra e “Serie A”, Bolonja shumë shpejt pritet që në skuadër të afrojë dy futbollistët shqiptarë nga Maqedonia, që mbrojnë edhe ngjyrat e përfaqësueses së Zvicrës. Bëhet fjalë për tetovarin Blerim Xhemaili dhe struganin, Pajtim Kasami. Për Xhemailin Bolonja është një skuadër e njohur, pasi ka luajtur edhe më parë te

Strugani Kasami protagonisti kryesor në përballjen Sion-Cyrih (VIDEO)

Futbollisti strugan i Sionit, Pajtim Kasami ka dalë të jetë protagonisti kryesor në ndeshjen e javës së 14-të kundër Cyrihut në elitën e futbollit zviceran, njofton “infOSport.mk”. Kasami shënoi golin e barazimit për Sionin në minutën e 81-të, duke bërë që ndeshja me Cyrihun të mbyllet me barazim 1:1. Për