Çembërlejn zgjedh Liverpullin dhe trajnerin Klop

Drejtuesit e Liverpullit dhe Arsenalit kanë arritur marrëveshje për transferimin e Aleks Okslejd-Çembrlejn, njofton “Daily Mirror”, përcjellë “infOSport.mk”. Liverpulli për shërbimet e reprezentuesit anglez do të duhet ti paguaj Arsenalit plotë 40 milion sterlina. Me shumë gjasa mesfushori anglez nuk do të udhëtojë me pjesën tjetër të kombëtares angleze drejt Maltës,