Pas Ennur Totre, Shkëndija gati të shpërthejë edhe bombën e rradhës!

Shkëndija ka bërë një super merkato, teksa në rradhët e veta gjatë këtij afati kalimtarë ka arritur të sjellë disa emra shumë të bujshëm, që mund të ndryshojnë pasqyrën e skuadrës, por edhe rrjedhojën e kampionatit në pranverë, kur është në pyetje titulli kampion, shkruan “infOSport.mk”. Drejtuesit e skuadrës tetovare gjatë

Shkëndija shpërthen bombën e rradhës! Me ndërmjetësim të Lorik Canës transferon Odise Roshin!

Shkëndija nuk ka ndërmend të ndalet, kur janë në pyetje transferimet e futbollistëve të rinj. Jo zyrtarisht mësohet se drejtuesit e skuadrës kampione të vendit kanë rënë në kontakt me futbollistin e kombëtares shqiptare, Odise Roshi, i cili aktualisht mbron ngjyrat e skuadrës së Boluspor në Ligën e Parë turke,

Pas Kumbullës, edhe një tjetër futbollistë i Shqipërisë në pikëpyetje për ndeshjen me Anglinë!

Nuk kanë fund telashet për trajnerin e kombëtares shqiptare, Edi Reja. Pas mbrojtësit Marash Kumbulla, i cili nuk do të jetë në gjendje për të ndihmuar ekipin kuqezi, një tjetër futbollistë është në pikëpyetje për ndeshjen e nesërme kundër Anglisë. Ditën e nesërme pritet të qartësohet nëse fieraku do të jetë

Odise Roshi shënon një eurogol, por “VAR” i prish festën (VIDEO)

Futbollisti i Kombëtares shqiptare, Odise Roshi në takimin e sotëm të skuadrës së tij Akhmat Grozni në transfertë kundër Krasnodar, shënoi një eurogol të vërtetë, mirëpo festën e tij i’a prishi sistemi VAR, që e anuloi golin, njofton “infOSport.mk”. Roshi në minutat shtesë të pjesës së parë, kur rezultati ishte 1:0

Roshi dhe Berisha në superformë, i sigurojnë kualifikimin në Kupë Akhmat Groznit

Odise Roshi dhe Bernard Berisha janë duke kaluar një moment mjaft të mirë në Rusi me fanellën e skuadrës ruse të Akhmat Groznit. Dy futbollistët shqiptarë ishin protagonist në sfidën e Kupës e vlefshme për 1/16-at duke i siguruar kualifikimin skuadrës së tyre. Koha e rregullt përfundoi me rezultatin 1:1, teksa golin

Flasin statistikat, Zeneli shumë më i mirë se Roshi

Ditët e fundit ka pasur zëra duke krahasuar futbollistët që luajnë për Kosovën dhe ata për Shqipërinë. Analisti nga Shqipëria, Redi Jupi ka thënë që përveç Rashicës anjë tjetër nuk do të kishte vend në formacionin e Edoardo Reja te Kombëtarja shqiptare. Ai madje ka përmendur Roshin si një futbollist që i

Kapiteni i ri, e mbani mend debutimin e Odise Roshit me Kombëtaren? (VIDEO)

Odise Roshi do të jetë kapiteni i Kombëtares në miqësoren ndaj Norvegjisë. Edhe pse në moshën 26-vjeçare, djaloshi nga Fieri rezulton me numrin më të madh të ndeshjeve në ekipin Kombëtar. Debutimin e tij të parë me fanellën kuqezi, ai e bëri më 7 tetor të vitit 2011, teksa vuri në