Muriqi përfshihet në listën e futbollistëve për ndeshjen me Sampdorian

Vedat Muriqi është përfshirë në listën e 23 futbollistëve të përzgjedhur nga ana e trajnerit Simone Inzaghi për ndeshjen kundër Sampdorias, që në program është sot me fillim në ora 18:00, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja do të zhvillohet në Xhenoa, ndërsa në mungesë të sulmuesit kryesor, Çiro Imobile, sulmuesi nga Prizreni i

Vedat Muriqi të shtunën debuton me Lacion përballë Sampdorias

Vedat Muriqi gjatë kësaj fundjave mund të debutojë me fanellën e Lacios në “Serie A”. Ylli i përfaqësueses së Kosovës, që mungoi në ndeshjet e nëntorit për shkak të lëndimit, e sheh veten të gatshëm për të zëvendësuar sulmuesin kryesor te skuadra “laciale”, Çiro Imobile. Ky i fundit sipas mediave në

Lacio me Muriqin dhe Strakoshën do luaj në Ligën e Kampionëve

Lacio ka publikuar listën e futbollistëve, tek të cilët trajneri Simone Inzaghi do të mbështetet për ndeshjet e Ligës së Kampionëve për edicionin 2020/2021, transmeton “infOSport.mk”. Në mesin e 23 futbollistëve të ftuar bëjnë pjesë edhe dy shqiptarët Thomas Strakosha dhe blerja e kësaj vere, Vedat Muriqi. Ky i fundit pritet

Igli Tare bën një tjetër goditje në merkato, kësaj rradhe nga Anglia!

Igli Tare nuk ndalet në transferimin e futbollistëve të rinj te Lacio. Pasi mbrëmë para mediave prezantoi mesfushorin qendror Gonzalo Escalante, tashmë vlonjati thuhet të ketë arritur marrëveshje edhe me mbrojtësin e Sautempthonit, Uesli Hoedt. 26-vjeçari pasditen e së premtes ka mbërritur në aeroportin e Fiumicinos në Romë, aty ku mëngjesin

Tare bënë edhe një goditje tjetër, transferon me parametro zero mesfushorin që e ndiqte me vite

Igli Tare vazhdon të bëjë një punë të shkëlqyer si drejtor sportiv i Lacios, teksa së fundmi me parametra zero në “Olimpiko” ka sjellë Gonzalo Escalante, mesfushorin italo-argjentinas, i cili vjen nga rradhët e skuadrës së Eibar. 27-vjeçari që luan si mesfushorë qendre, me Lacion ka firmosur kontratë 4-vjeçare, nga e

Fati i futbollistëve shqiptarë përfshirë këtu edhe tetovarin Durmishi, që luajtën për Lacion

Me emërimin e Igli Tares në postin e drejtorit sportiv te Lacio në vitin 2008, dyert e këtij klubi janë hapur më shumë për futbollistët shqiptarë. Tare është shumë i vlerësuar për punën që bën te Lacio, ndërsa ndër vite ka afruar disa futbollistë shqiptarë, përfshirë këtu edhe tetovarin, Riza