“Te Maqedonia vendosa një rekord, me donin me çdo kusht”, por kur erdhi ftesa nga Shqipëria nuk u mendova dy herë!

Taulant Seferi padiksutim është një nga lojtarët shumë të rëndësishëm të kombëtares shqitpare. Ish-sulmuesi i Tiranës në një intervistë “Podcast me Bujar Osmani” ka treguar momentin kur mori ftesën për të përfaqësuar Shqipërinë. Ndër të tjera ka zbuluar se ka luajtur me të gjithë grupmoshat e Maqedonisë, ndërsa te ekipi A

Kombëtarja e Shqipërisë në grup me Çekinë, Ukrainën e Gjeorgjinë

Çekia, Ukraina dhe Gjeorgjia janë kundërshtarët e Kombëtares së Shqipërisë në edicionin e ardhshëm të Ligës së Kombeve. Një gjë e tillë u mësua mbrëmjen e sotme, pas hedhjes se shortit në Paris. Pjesë e kësaj ngjarje ishte edhe delegacioni shqiptar, i prirë nga kryetari i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand

Observatori i futbollit “CIES” vlerëson një shqiptar mes talenteve botërorë

Observatori i futbollit, “CIES” ka publikuar së fundmi raportin mujor me listën e futbollistëve të rinj më premtues, “Future Champions” të cilët janë pjesë e kampionateve të ndryshme në botë dhe që i përkasin vitlindjes 2003 ose më vonë. Kjo listë është bazuar jo vetëm në minutat e luajtura të futbollistëve

FIFA renditja, ja në cilat pozita e embyllin vitin 2023 Maqedonia, Shqipëria dhe Kosova

FIFA gjatë ditës së sotme ka publikuar renditjen përfundimtare për vitin 2023 në nivel kombëtaresh. Ky vit ishte fantastik për “kuqezinjtë” e udhëhequr nga braziliani Sylvinho, duke siguruar për herë të dytë në histori fazën finale të një kompeticioni europian. Por edhe përkundër këtij suksesi, “kuqezinjtë” nuk kanë ndryshuar vend në

Qeveria shqiptare ka pajisur me pasaporta diplomatike futbollistët e Kombëtares shqiptare

Qeveria shqiptare ka vendosur që stafi teknik i Kombëtares me një krye trajnerin Silvinjo dhe të gjithë lojtarët që kanë dhënë kontributin e tyre në kualifikimin e Shqipërisë në Europianin “Gjermani 2024” kanë marrë pasaportën diplomatike. Ka qenë vetë Kryeministri, Edi Rama i cili gjatë fjalimit të tij në mbrëmjen Gala

Sylvinho flet për ‘grupin e ferrit’: Mungon vetëm Brazili dhe Argjentina

Është hedhur shorti për grupet e Euro 2024. Kombëtarja shqiptare ka njohur kundërshtarët me të cilët do të përballet në Europianin e Gjermanisë. E klasifikuar në Grupin B, kuqezinjtë do të luajnë përballë Spanjës, Kroacisë dhe Italisë. Pas këtij shorti ka folur trajneri i Kombëtares shqiptare, Sylvinho. “Para së gjithash është shumë

Prag ndeshja me Moldavinë, Silvinjo i mendimit, ekipi që fiton nuk ndryshon

Kombëtarja shqiptare do të përballet me Moldavinë nesër në orën 18:00 për të zhvilluar ndeshjen e parafundit të grupeve në kuadër të eliminatoreve për Euro 2024. Kombëtares shqiptare i nevojitet vetëm një pikë për të siguruar matematikisht ëndrrën e kualifikimit në Gjermani. Sylvinho ka stërvitur djemtë e Kombëtares në seancën e

E bujshme, kombëtarja shqiptare “rrëmben” talentin e kombëtares gjermane

Kombëtarja shqiptare përpos paraqitjeve pozitive që po bën në fushën e lojës, stafi i “kuqezinjëve” po punon shumë edhe me talentet shqiptarë që luajnë nëpër kampionate të huaja. FSHF-ja duket shumë afër një tjetër risie për ndeshjet e ardhshme. Këtë herë lojtari që ka përfunduar në radarin e Sylvinhos dhe stafit të

Shqipëria nuk ndalet as në miqësore, fitore e pastërt ndaj bullgarëve

Shqipëria e brazilianit Silvinjo ka vazhduar të vallëzojë edhe në ndeshjet miqësore. Pas fitoreve të njëpasnjëshme në eliminatoret e vlefshme për “Euro 2024”, një fitore tjetër 2:0 për Shqipërinë, këtë herë në miqësoren ndaj Bullgarisë, duke konfirmuar kështu formën e mirë që po kalojnë “kuqezinjtë”, edhe pse me kishte shumë