E bujshme, kombëtarja shqiptare “rrëmben” talentin e kombëtares gjermane

Kombëtarja shqiptare përpos paraqitjeve pozitive që po bën në fushën e lojës, stafi i “kuqezinjëve” po punon shumë edhe me talentet shqiptarë që luajnë nëpër kampionate të huaja. FSHF-ja duket shumë afër një tjetër risie për ndeshjet e ardhshme. Këtë herë lojtari që ka përfunduar në radarin e Sylvinhos dhe stafit të

Shqipëria nuk ndalet as në miqësore, fitore e pastërt ndaj bullgarëve

Shqipëria e brazilianit Silvinjo ka vazhduar të vallëzojë edhe në ndeshjet miqësore. Pas fitoreve të njëpasnjëshme në eliminatoret e vlefshme për “Euro 2024”, një fitore tjetër 2:0 për Shqipërinë, këtë herë në miqësoren ndaj Bullgarisë, duke konfirmuar kështu formën e mirë që po kalojnë “kuqezinjtë”, edhe pse me kishte shumë

Gjimshiti: Para nesh 3 finale shumë të vështira

Futbollisti i Kombëtares së Shqipërisë, Berat Gjimshiti konsideron se për ta prekur kualifikimin në Euro 2024 duhet dhënë maksimumin në të trija ndeshjet dhe jo vetëm sonte kundër Çekisë. "Kemi tre ndeshje të vështira, të gjitha janë vendimtare. Për t'u kualifikuar duhet të japim maksimumin, jo vetëm te kjo ndeshje, por

“Euro 2024”, Sylvinho: Ndeshja më e rëndësishme, por në nëntor vendoset kualifikimi

Kombëtarja shqiptare e futbollit sonte kundër Çekisë në "Air Albania" do të zhvillojë ndeshjen më të rëndësishme në kuadër të eliminatoreve për Europianin e vitit 2024, që do të mbahet në Gjermani, shkruan “infOSport.mk”. Kjo ndeshje i takon grupit “E”, aty ku Shqipëria aktualisht mban pozitën e parë dhe një fitore

Njoftim i rëndësishëm për shitjen e biletave për ndeshjen, Shqipëri-Republika Çeke

Njoftohen gjithë sportdashësit se ditën e nesërme, e martë, ora 12:00 do të kenë mundësi të blejnë bileta për ndeshjen Shqipëri-Çeki në mënyrë elektronike në faqen https://al.ebileta.al/. Numri i biletave në dispozicion është 1139 copë, përkatësisht në tribunat V 101 – V 103. Këto tribuna u mbajtën të rezervuara për tifozët çekë

Ankth te kombëtarja shqiptare, Gjimshiti dëmtohet vetëm 1 javë para “finales” me Çekinë

Fitorja e Atalantas 2:1 kundër Sportingut të Lisbonës në transfertë, ndeshje kjo e vlefshme për grupet e Liga Europa, solli gëzim në mesin e tifozëve nga Bergamo, mirëpo jo edhe për tifozët shqiptarë dhe seleksionuesin e kombëtares shqiptare, Silvinjo, kjo pasi Berat Gjimshiti, duheshe të lëshoj fushën para kohe. Qendërmbrojtësi i

Silvinjo shpall nesër listen për ndeshjen vendimtare kundër Çekisë!

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Silvinjo, do të publikojë nesër në orë 12:00 listën me 26 futbollistët e grumbulluar për dy ndeshjet e ardhshme, atë kualifikuese kundër Çekisë, e vlefshme për Euro 2024, si dhe miqësoren me Bullgarinë. Që të dyja ndeshjet do të zhvillohen në stadiumin “Air Albania” në Tiranë. Kundër

Mësoni 4 stadiumet ku do të zhvillohet Europiani U17 i vitit 2025 në Shqipëri

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar për moshat. UEFA ka vendosur t’i besojë FSHF-së dhe Shqipërisë mikpritjen e finaleve të Kampionatit Europian 2025 për grupmoshën U-17. Federata Shqiptare ishte një nga federatat që

Edhe një tjetër sukses i futbollit shqiptarë, Shqipëria organizatore e finaleve të Kampionatit Europian për U17

Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s ka miratuar sot një tjetër vendim të rëndësishëm për futbollin shqiptar. Zyra për shtyp e FSHF-së ka bërë të ditur se në mbledhje e sotme është miratuar kandidatura e Shqipërisë për të organizuar fazën finale të Kampionatit Europian për U17 në vitin 2025. Aktiviteti në fjalë zhvillohet