E bujshme, kombëtarja shqiptare “rrëmben” talentin e kombëtares gjermane

Kombëtarja shqiptare përpos paraqitjeve pozitive që po bën në fushën e lojës, stafi i “kuqezinjëve” po punon shumë edhe me talentet shqiptarë që luajnë nëpër kampionate të huaja. FSHF-ja duket shumë afër një tjetër risie për ndeshjet e ardhshme. Këtë herë lojtari që ka përfunduar në radarin e Sylvinhos dhe stafit të

“Shokët më thërrasin gomar”, Havertz: Janë kafshë te të cilat shoh veten, njërit i kam vënë emrin tim

I transferuar së fundmi te Arsenali, gjermani Kai Havertz ka zbuluar se futbolli nuk është pasioni i tij i vetëm, duke treguar se ka një dashuri të madhe edhe për kafshët e sidomos për gomarin. Në një intervistë të dhënë për “BBC”, Havertz shprehet se shokët e tij e thërrasin gomar,

Gjermania i hakmerret me “kamatë” Maqedonisë, 4:0 midis Shkupit (VIDEO)

Kombëtarja e Gjermanisë i është hakmarrë Maqedonisë për atë disfatë të marsit në Duisburg (1:2), duke shënuar fitore 4:0 sonte midis Shkupit, njofton “infOSport.mk”. Të besuarit e Milevskit i bënë ballë skuadrës së Flik vetëm gjatë 45 minutave të para, që u mbyllën me rrjeta të paprekura, megjithatë krejt ndryshe doli

Interesim i jashtëzakonshëm për ndeshjen me Gjermaninë, shiten të gjitha biletat

Përfaqësuesja e Maqedonisë në futboll, këtë muaj do të zhvillojë dy ndeshjet e rradhës eliminatore, të vlefshme për Botërorin “Qatar 2022”. Fillimisht me 8 tetor në transfertë do të luajnë kundër Lihtenshtejnit, që tre ditë më pas në Shkup të mirëpret Gjermaninë. Për këtë ndeshje që do të zhvillohet në arenën “Todor

Disfata ndaj Francës, Gjermania thyen rekordin negativ prej 61 vitesh!

Franca arriti të marrë një fitore të madhe në Munih përballë Gjermanisë në sfidën e cilësuar si ‘’finalja e parakohshme’’. Ndeshja ishte mjaft e luftuar, por francezët dominuan me talentet e tyre në fushë të cilët dhuruan spektakël. Gjermania nuk humbi vetëm 3 pikët, por regjistroi dhe një rekord negativ. “Pancerat” për herë

Shënuan dy gola, por vetëm një autogol ju siguroi fitoren “gjelave” ndaj Gjermanisë (VIDEO)

Kampionja e Botës në fuqi, Franca e ka nisur me këmbë të mbarë aventurën në Euro 2020, aty ku shihet si një ndër skuadrat pretendente për titull, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e Deshamp ishte më e mirë se Gjermania sonte në “Allianc Arena” në Munih, ndërsa vetëm një autogol ju mundësoi atyre