Spanja fiton ruletin e penaltive përballë  Kroacisë  dhe fiton Ligën e Kombeve (VIDEO)

Kombëtarja e Spanjës është  fituese e edicionit të  tretë  të  Ligës së  Kombeve. Iberikët në  finalen e madhe mposhtën Kroacinë, edhe atë  vetëm pas ruletit të  penaltive me rezultatin 5:4, pasi ndeshja në  kohën e rregullt dhe pas 120 minutave lojë  u mbyll me rrjeta të  paprekura. Ishte Spanja që  u

Një Spanjë e jashtëzakonshme, afër 1 mijë pasime të sakta kundër Kosta Rikës

Spanja para pak çastesh mundi Kosta Rikën me rezultatin 7:0, duke regjistruar kështu fitoren më të thellë në kuadër të Kampionateve Botërore, shkruan “infOSport.mk”. Të besuarit e trajnerit Luis Enrike, çështjen e fituesit e kishin zgjedhur që në pjesën e parë, kur brenda 30 minutave të para kishin realizuar 3 gola. Përveç

Spanja demoloi Kosta Rikën për fitoren më të thellë në kuadër të Botëroreve (VIDEO)

Spanja e ka nisur vrrullshëm Botërorin në Katar, pasi në ndeshjen hapëse “Furia e Kuqe”, demoloi Kosta Rikën me rezultatin 7:0 në ndeshjen e dytë të grupit “E”, njofton “infOSport.mk”. Që të tre sulmuesit titullarë, Dani Olmo, Marko Asensio dhe Feran Tores u regjistruan në listën e golashënuesve, ndërsa kësaj treshe

Një Shqipëri solide u mund nga Spanja e Luis Enrikes (VIDEO)

Një Shqipëri solide u shfaq sonte përballë Spanjës në Kataluni, aty ku “kuqezinjtë” në fund u mundën me shifrat 2:1, njofton “infOSport.mk”. Që të tre golat u shënuan gjatë pjesës së dytë, teks golin e parë “iberikët” e gjetën në minutën e 75-të me anë të Feran Torres. Shqipëria u kundërpërgjigjë 10

Spanjë-Shqipëri, njihuni me formacionin e “kuqezinjëve”!

Tashmë janë bërë publike formacionet e Spanjës dhe Shqipërisë, kombëtare këto që me fillim në ora 19:45 në stadiumin e Espanjollit do të zhvillojnë një ndeshje miqësore, njofton “infOSport.mk”. Trajneri i “kuqezinjëve”, Edi Reja nuk ka lënë vend për shumë surpriza, nëse mund të quhet e tillë është aktivizimi i Armando

Spanja i hakmerret Italisë dhe kalon në finalen e madhe të Ligës së Kombeve (VIDEO)  

Spanja i është hakmarrë Italisë për disfatën në gjysmëfinalen e Euro 2021, duke e mundur këtë herë në gjysmëfinale të Ligës së Kombeve. Ndeshja e zhvilluar në “San Siro” u mbyll me fitoren 2:1 të “iberikëve”, e ku fjalën kryesore e pati sulmuesi, Feran Torres. Futbollisti i Mançester Sitit shënoi që

Luis Enrike shpalli listën, sërish nuk fton asnjë futbollistë të Realit!

Trajneri i kombëtares së Spanjës, Luis Enrike ka bërë publike listën e futbollistëve të grumbulluar për “Ligën e Kombeve”. Ashtu si në EURO 2020, Enrike nuk ka thirrur asnjë futbollistë të Real Madridit për ndeshjen gjysmëfinale me Italinë. Kjo ndeshje në program është me datë 6 tetor, ndërsa vetëm një ditë më