Javën e ardhshme rikthehet Liga e Kampionëve, derisa Gatuzo vjen me një përgjigje epike lidhur me Messin!

Javën e ardhshme rikthehen ethet e Ligës së Kampionëve, ku do të kemi mundësinë të shohim ndeshjet e kthimit të 1/16 së finales. Një ndër ato ndeshje që pritet me shumë padurim, është edhe ajo midis Barcelonës dhe Napolit, e cila ende nuk është përcaktuar se ku do të zhvillohet për

Realizoi golin e parë me Napolin, ja sa gola numëron gjithsej Hysaj në karrierën e tij

Plotë 8 vite luan në nivele të larta, por futbollisti i Kombëtares shqiptare, Elseid Hysaj nuk është një mbrojtës krahu që shquhet për gola. Në karrierën e tij në rang klubesh (Empoli dhe Napoli), si dhe me Kombëtaren shqiptare, Hysaj në total ka shënuar vetëm 3 gola. Golin e tij të parë

Turku Xhengiz Under te Napoli, Elseid Hysaj te Roma!

Futbollisti turk, Xhengiz Under, sezonin e ri futbollistik me shumë gjasa do të veshë fanellën e Napolit. Sipas asaj që shkruajnë mediat italiane, Napoli ka arritur marrëveshje personale me futbollistin turk. Napoli dhe Xhengiz kanë rënë dakord për një pagë vjetore prej 3,5 milionë eurove dhe një kontratë afatgjate për 5

Napoli përmes penaltive mundi Juventusin e dobët në finale (VIDEO)

Napoli është fituesi i Kupës së Italisë. Sonte në “Olimpiko” të besuarit e trajnerit Xhenaro Gatuzo mundën Juventusin në finalen e madhe, edhe atë vetëm pas penaltive. “Napolitanët” ishin kundërshtari më i mirë në terren gjatë gjithë ndeshjes, mirëpo vetëm falë intervenimeve të Xhanluixhi Bufon, Juventusi nuk pranoi gol gjatë 90-të

Napoli kundërshtari i Juventusit në finalen e madhe të Kupës së Italisë (VIDEO)

Napoli është skuadra e dytë finaliste e Kupës së Italisë, njofton “infOSport.mk”. Skuadra napolitane në ndeshjen e dytë gjysmëfinale eliminoi Interin, skuadër kjo që riktheu shpresat pas golit të realizuar që në minutën e dytë nga ana e  Kristian Eriksen. Danezi shënoi drejtëpërdrjetë nga rivënia e këndit, duke paralajmëruar një ndeshje

Rashica në radarin e gjigandëve italian!

Napoli është duke e vëzhguar sulmuesin e përfaqësueses së Kosovës, Milot Rashica. Rashica ka shkëlqyer këtë edicion me fanellën e Verder Bremenit, derisa ka regjistruar 10 gola dhe 6 asistime në 29 ndeshje. Paraqitjet e tij kanë bërë që disa klube të shprehin interesim për reprezentuesin kosovar. Rashica është duke u kërkuar nga

Liverpulli te Napoli gjen partnerin e Van Dijk në mbrojtje

Liverpulli i është bashkuar garës për shërbimet e mbrojtësit të Napolit, Kalidu Kulibali. Qendërmbrojtësi senegalez ka paralajmëruar largimin nga Napoli pas përfundimit të sezonit aktual, pasi skuadra nga “San Paolo” me shumë gjasë do të mbetet jashtë Ligës së Kampionëve. 28-vjeçari është duke u kërkuar nga skuadra të mëdha evropiane, përfshirë këtu

Muriqi rrëfehet për luftën në Kosovë: “Vetëm Allahu na ka mbrojtur”

Mediumi Italian ‘Mondonaapoli’ ka shkruar për sulmuesin e përfaqësueses së Kosovës dhe njëherit anëtarë i skuadrës së njohur turke të Fenerbahçes, Vedat Muriqin. Kjo pasi që skuadra italiane Napoli raportohet se edhe zyrtarisht ka filluar bisedimet për transferimin e sulmuesit prizrenas, i cili në edicionin e tij të parë me fanellën