FC Shkupi mund Sileksin, mjaftoi goli i kapitenit Iseni (VIDEO)

FC Shkupi ka shënuar fitore minimale, por shumë të vlefshme në përballjen e parë të javës së 10-të kundër Sileksit, duke marrë përkohësisht kryesimin në renditjen tabelare, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e trajnerit Umit Karan shënoi fitore minimale 1:0, falë golit të shënuar nga Besar Iseni në minutën e 54-të. Kapiteni i “bardhekaltërve”

Shtylla i mohon golin kostarikanit Alvarez (VIDEO)

Fc Shkupi në minutën e 54-të zhbllokoi rezultatin përballë Sileksit në ndeshjen e javës së 10-të, që në këto momente po zhvillohet në stadiumin “Boris Trajkovski” në Maxhari, njofton “infOSport.mk”. Kapiteni i “bardhekaltërve” shfrytëzoi një dhuratë të mbrojtësit Karçevski, ndërkohë vetëm 4 minuta më pas shumë lehtë mund të ndodhte që

Ndiqni 7 golat e shënuar nga ndeshja Sileksi – Rabotniçki, vendasit fitojnë në sekondat e fundit (VIDEO)

Sileksi dhe Rabotniçki kanë zhvilluar ndeshjen më efikase të javës së 9-të, teksa në Kratovë kjo përballje u mbyll me 7 gola të shënuar dhe fitore të skuadrës vendase 4:3, njofton “infOSport.mk”. Pjesa e parë nuk paralajmëroi një goleadë të këtillë, pasi u realizua vetëm një gol, edhe atë nga penaltia.

Shkëndija e gatshme për sfidën me Sileksin

Shkëndija do të mirëpret Sileksin në një ndeshje në të cilën “kuqezinjtë” shihen si favoritë në letër. “Kuqezinjtë” ndodhen në një seri prej tre fitoreve të njëpasnjëshme në kampionat, ndërsa në anën tjetër Sileksi ka reshtuar 3 disfata të njëpasnjëshme, njofton “infOSport.mk”. Mevlan Murati që humbi sfidën e fundit me Pelisterin