Medin Bajrami gati të rikthehet të luaj sërish në Maqedoni!

Medin Bajrami pak para disa ditëve i pakënaqur me kushtet e ofruara vendosi të largohet nga skuadra e Malishevës, ndërsa informacionet e “infOSport.mk”, bëjnë me dije se i njëjti mund të rikthehet të luaj sërish në elitën e futbollit të Maqedonisë. Qendërmbrojtësi 24-vjeçar së fundmi ishte pjesë e Renovës, ndërsa verën

Java e 16-të nis me derbin, Sileksi-Struga Trim Lum

Me ndeshjen e nesërme midis Sileksit dhe liderit aktual, Struga Trim Lum, edhe zyrtarisht starton java e 16-të në kampionatin elitar vendor, që kishte pauzë për shkak dy ndeshjeve kontrolluese të përfaqësueses futbollistike të vendit kundër Finlandës, gjegjësisht Azerbejxhanit, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja në fjalë do të zhvillohet në Kratovë, aty ku

Struga Trim Lum sipas planit kalon në gjysmëfinale, aty ku do të luajnë edhe Makedonija GJ.P dhe Sileksi

Struga Trim Lum ka siguruar një biletë për në ndeshjet gjysmëfinale të Kupës, pasi sot si vendas mundi Bregallnicën me rezultatin 2:0, njofton “infOSport.mk”. Ekipi strugan ishte dukshëm më i mirë se kundërshtari gjatë gjithë ndeshjes, ndërsa këtë e konfirmuan edhe me dy golat e shënuar, nga një në secilën pjesë. Autori