Hazard i vetëm mundi Uatfordin dhe futet në klubin 100 (VIDEO)

Eden Hazard i ka sjellë fitoren i vetëm Çelzit në transfertën ndaj Uatfordit, ndeshje kjo e vlefshme për javën e 19-të në Premierligë, njofton ‘infOSport.mk’. Mesfushori belg realizoi që të dy golat në fitoren 2:1 të skuadrës londineze, që tashmë me 40 pikë sërish renditet në pozitën e katërt, duke lënë pas vetes Arsenalin,

IFFHS, Modriç shpallet më i miri në konkurrencë me Messin dhe Hazard, ja të gjitha çmimet

Në pritje të ‘Topit të Artë’, ku shihet si favoriti kryesor, Luka Modriç mori një tjetër çmim të rëndësishëm. Sipas Federatës Ndërkombëtare të Historisë dhe Statistikave në futboll (IFFHS),  kroati është lojtari më i mirë për vitin 2018. Mesfushori i Realit të Madridit e fitoi këtë çmim duke lënë pas krahëve Lionel