Hisar Ali vazhdon të shkëlqejë te Maqedonia U15, shënon edhe ndaj Malit të Zi (VIDEO)

Talenti tetovar, Hisar Ali vazhdon të shkëlqejë me fanellën e Maqedoisë U15, për të cilën së fundmi shënoi golin e vetëm në barazimin 1:1 ndaj Malit të Zi, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja e zhvilluar dje në kompleksin sportiv “Petar Milloshevski” pranë FFM-së, dhuroi dy pjesë të ndryshme. Në të parën ishin djelmoshat

Maqedonia U15 mundet bindshëm nga Sllovakia në transfertë

Përfaqësuesja U15 e Maqedonisë është mposhtur bindshëm nga Sllovakia me rezultat 4:1 në ndeshjen kontrolluese të zhvilluar në Senec. Sllovakia ishte një kundërshtar më i mirë gjatë gjithë 90 minutave, ndërsa fitoren e tyre e paralajmëruan që në minutën e 16-të. Maqedonia arriti t'i përgjigjej shpejt epërsisë së Sllovakisë, duke barazuar shifrat

Aziz Jamini me dy gola mund i vetëm Shqipërinë

Maqedonia U15 gjatë ditës së sotme ka shënuar fitore 2:1 ndaj moshatarëve të Shqipërisë, e ku figurë kryesore doli të jetë futbollisti shqiptarë nga Sllatina e Tetovës, Aziz Jamini, njofton “infOSport.mk”. Jamini realizoi që të dy golat për Maqedoninë e Veriut, nga një në secilën pjesë. Golin e parë e realizoi nga

Maqedonia U15 fitore dhe barazim ndaj moshatarëve të Polonisë

Përfaqësuesja U15 e Maqedonisë ka zhvilluar dy miqësore luksi në Shkup me përfaqësuesen e Polonisë, duke regjistruar një fitore dhe një barazim, njofton “infOSport.mk”.  Të besuarit e trajnerit Dobrinko Ilievski në ndeshjen e parë kishin shënuar fitore me rezultatin 2:1, duke iu falënderuar “dopietës” së Besart Guxhufit, ndërkohë në ndeshjen

Trajneri Shabani i kënaqur pas dy fitoreve të Maqedonisë U15 ndaj Shqipërisë

Përfaqësuesja U15 e Maqedonisë shënoi dy fitore në përballjet kontrolluese me Shqipërinë, ndërsa kjo ka kënaqur edhe trajnerin Nexhat Shabani, i cili thotë se këto fitore do i shërbejnë skuadrës për në të ardhmen. “Jam i kënaqur me lojën dhe dëshirën e treguar nga djemtë. Dy fitore kundër Shqipërisë do të

Maqedonia U15 mundi Shqipërinë edhe në Ohër

Pas fitores 2:1 në Korçë ditë më parë, përfaqësuesja U15 e Maqedonisë edhe në ndeshjen e dytë miqësore ka arritur që të shënojë fitore ndaj Kombëtares së Shqipërisë, njofton “infOSport.mk”. Kësaj rradhe djelmoshat e ri nga Maqedonia në ndeshjen e zhvilluar në Ohër shënuan fitore minimale 1:0, falë një goli të

Dyshja shqiptare Taipi–Neziri dërgojnë Maqedoninë U15 në finale të turneut në Sarajevë

Përfaqësuesja e Maqedonisë U15 falë dyshes shqiptare, Alban Taipi dhe Murtezan Neziri është kualifikuar në finalen e madhe të turneut memorial “Josip Katalinski – Shkija”, njofton “infOSport.mk”. Taipi dhe Neziri shënuan 3 nga 4 golat e Maqedonisë në ndeshjen gjysmëfinale, në të cilën të përzgjedhurit e trajnerit Zvonko Zlatanovski me rezultatin

Maqedonia U15 me 5 shqiptarë në ndeshjet ndaj Polonisë

Përfaqësuesja U15 e Maqedonisë do të zhvillojë dy ndeshje miqësore kundër moshatarëve të saj të Polonisë në Shkup. Duelet do të luhen në qendrën stërvitore “Petar Milloshevski”, ndërsa përfaqësuesja “verdhekuq” e drejtuar nga seleksionuesi Zvonko Zlatanovski tanimë dy ditë po përgatitet për duelin e parë me Poloninë, i cili në program