Milevski: Ky sukses është meritë edhe i paraardhësit tim

Maqedonia sonte në arenën Todor Proeski mundi Islandën me shifrat 3:1, duke siguruar një vend për në ndeshjet e balotazhit për kualifikim në Botërorin e vitit të ardhshëm që do të mbahet në Katar. Pas përfundimit të takimit, seleksionuesi i “verdhekuqve”, Bllagoja Milevski foli para gazetarëve, ndërsa këtë sukses ua dedikoi

Ja arsyeja pse Milevski nuk e grumbullon Bejtullain me përfaqësuesen e Maqedonisë

Një ndër emrat më të përfolur, se pse nuk bënë pjesë në formacionin e përfaqësueses së Maqedonisë në futboll, pa dyshim se është ai i Egzon Bejtullait, kapitenit të Shkëndijës, njofton “infOSport.mk”. Ky i fundit nuk ishte ftuar edhe në ndeshjet e tetorit, ndërsa nuk ftohet sërish nga Bllagoja Milevski, këtë

Milevski foli edhe për debutuesin Valon Et’hemi

Emri i ri i vetëm në formacionin e përfaqësueses së Maqedonisë në futboll, për ndeshjet eliminatore të nëntorit, të vlefshe për Botërorin “Qatar 2022”, është emri i futbollistit shqiptarë nga Tetova, Valon Et’hemi, i cili aktualisht luan me ekipin e Istanbulspor në Ligën e Dytë Turke, njofton “infOSport.mk”. Pikërisht portali ynë,

Milevski: Ne do të luajmë me ekip të ri kundër Rusisë kualitative!

Përfaqësuesja U21 e Maqedonisë sot luan ndeshjen e pestë të ciklit eliminator për kualifikim në Kampionatin Europian për të rinjë i cili në vitin 2019 që do të zhvillohet në Itali. Shpresat e vendit nën drejtim të Bllagoja Milevskit edhe pse me formacion të ndryshuar presin të kenë lojë dhe

Milevski me Maqedoninë U21 do të testojë edhe 6 shqiptarë kundër Rabotniçkit

Seleksionuesi i përfaqësueses U21 të Maqedonisë, Bllagoja Milevski do të organizojë test selektiv për përfaqësuesen e shpresave përballë Rabotniçkit. Ndeshja luhet të mërkurën (7 mars) në orën 14:00 në qendrën stërvitore “Petar Milloshevski” në Shkup. Ideja e parë e udhëheqësit të përaqësueses U 21 ishte të organizojë ndeshje ndërmjet veti të

Milevski shpalli edhe listën e futbollistëve për eliminatoret e “EURO 2019”

Seleksionuesi i Maqedonisë U21, Bobi Milevski në konferencën për shtyp të organizuar me gazetarë, ku theks të veçantë zuri pjesëmarrja në Europianin e Polonisë dhe lista zyrtare për momentin prej 17 futbollistëve që do jenë pjesë e këtij eventi madhështor, njëkohësisht bëri publike edhe listën prej 27 futbollistëve të ftuar