Zbulohet stema e re e Interit (VIDEO)

Ashtu siç është paralajmëruar, Inter në mars do ta ndryshojë stemën e klubit. Përveç stemës, Inter do ta ndryshojë edhe emrin. Klubi aktualisht njihet me emrin Internazionale Milano, ndërsa nga muaji mars do të quhet Inter Milano. “Gazzetta dello Sport”, ka publikuar sot stemën e re të Interit, të dizejnuar nga Nike. Stema e

Roma dhe Interi vijnë me një super shkëmbim, Xheko vishet “zikaltër”, Eriksen “verdhekuq”!

Sulmuesi boshnjak, Edin Xheko, është gjithnjë e më larg Romës, pas përplasjes që pati me trajnerin Paulo Fonseka. Sipas mediave italiane, lojtarët e Romës ishin revoltuar dhe kishin vendosur ti kundërvihen trajnerit, Paulo Fonseka, derisa  kryesori në këtë ngjarje ishte Edin Xheko. Mirëpo edhe përkundër gjithë kësaj situate, trajneri portugez i Romës

Interi dhe Sasuolo po bëhen gati për një shkëmbim spektakolar!

Një shkëmbim spektakolar midis Interit dhe Sasuolos së fundmi ka dalë në skenë, raportojnë mediat italiane. “Neroaxurët” janë gati të lirohen nga Radja Naingolan për të bindur drejtuesit e Sassuolos që të lënë të lirë Manuel Lokatellin të largohet gjatë këtij janari. Marrëdhëniet në mes drejtorëve sportiv, Karnevalas dhe Marotas së Interit

PSZh i beson stolin Poçetinos, merr me vete dhe futbollistin e Interit

PSZh-ja pritet të zyrtarizojë brenda ditës së sotme edhe trajnerin e saj të ardhshëm, por në mënyrë surprizë ai nuk është ish-juventini Masimiliano Alegri, por Mauricio Poçetino. Ish-trajneri i Totenhemit dje ka pasur një ditë të gjatë në Paris, së bashku me avokatët dhe menaxherin e tij, për të studiuar kontratën

Interi kërkon me ngulm argjentinasin De Paul të Udinezes

Interi po shpreson të arrijë një marrëveshje përfundimtare për transferimin e Rodrigo De Paul në janar, raporton “CalcioMercato”. “Zikaltërit” po kërkojnë që të arrijnë një marrëveshje për një huazim 18 mujor të futbollistit argjentinas, që më pas të jenë të detyruar të blejnë kartonin e tij nga Udineze. Drejtuesit e Udinezes për