Altin Lala në Milano! A mundet Rashica të përfundojë te Milani?

Milot Rashica tashmë një kohë më të gjatë lidhet me një transferim të mundshëm te Milani, teksa një gjë e tillë ka ndodhur më së shumti gjatë periudhës që flitej për Ralf Rangnick si kandidati kryesor për të të marrë drejtimin e “rossonerëve”. Megjithatë një version i tillë ra në ujë,

4 skuadra në garë për shërbimet e Rashicës, Lajpcigu në epërsi!

Ylli i Përfaqësueses së Kosovës, Milot Rashica, me shumë gjasë do largohet nga Verder Bremeni gjatë afatit kalimtar të verës, teksa mbetet të shihet se cili do jetë destinacioni i tij i rradhës. Milot Rashica vazhdon të jetë një nga futbollistët më të kërkuar kosovar në tregun e transferimeve, teksa interesim

Luftë fjalësh për Rashicën mes Verderit dhe Lajpcigut

Verder Bremeni dhe Red Bull Lajpcigu janë ende disa milionë euro larg arritjes së një marrëveshjeje për transferimin e Milot Rashicës gjatë afatit kalimtar të verës, ndërsa tani ka filluar lufta e fjalëve edhe publikisht. Pas raundit të parë të negociatave për transferimin e yllit kosovar, Lajpcigu raportohet të ketë bërë

Lajm bombë nga Gjermania, Rashica zëvendëson Sançon te Dordmundi!

Ylli kosovar, Milot Rashica gjithnjë e më shumë shihet si pasardhësi i Xhadon Sanços te Borusia e Dortmundit. Përpjekjet e vazhdueshme të skuadrës angleze të Mançester Junajtedit, për të nënshkruar me Sançon gjatë merkatos së kësaj vere, kanë aktivizuar drejtuesit e Dortmundit, të cilët janë vënë në punë për të gjetur

Rashica në radarin e gjigandëve italian!

Napoli është duke e vëzhguar sulmuesin e përfaqësueses së Kosovës, Milot Rashica. Rashica ka shkëlqyer këtë edicion me fanellën e Verder Bremenit, derisa ka regjistruar 10 gola dhe 6 asistime në 29 ndeshje. Paraqitjet e tij kanë bërë që disa klube të shprehin interesim për reprezentuesin kosovar. Rashica është duke u kërkuar nga

Çka po ndodh me Rashicën dhe Verderin e tij! (VIDEO)

Verder Bremeni ka pësuar një disfatë të rëndë 0:3 përballë Ajntraht Frankfurtit në ndeshjen e mbetur të javës së 24-të, duke bërë një hap prapa në luftën për mbijetesë në Bundesligë. Ylli i përfaqësueses së Kosovës në këtë ndeshje në lojë u inkuadrua vetëm në 30 minutat e fundit të takimit,

Vjen urimi edhe nga klubi i Verder Bremen, ja si e quajnë djalin e yllit kosovar

Çifti Milot Rashica dhe Belkiz Kera tash e një kohë të gjatë janë së bashku, teksa sot ata janë bërë prindër për herë të parë. Lajmi është konfirmuar nga ana e të dy prindërve përmes rrjeteve sociale, teksa djalin e sapolindur ata e kanë pagëzuar me emrin Tian. https://www.instagram.com/p/CAXwpq4I1ZY/?utm_source=ig_embed Edhe klubi ku luan

Bauman flet për ofertat dhe largimin e mundshëm të Rashicës nga Verderi!

Milot Rashica me shumë mundësi po zhvillon sezonin e tij të fundit te Verder Bremeni, pjesë e së cilës skuadër është që nga janari i vitit 2018-të. Në media është përfolur se disa skuadra të njohura europiane kanë shfaqur inters për sulmuesin kosovarë, mirëpo sipas drejtorit sportiv të klubit gjerman, Frank

Bundesliga kujton super-golin e Milot Rashicës (VIDEO)

Bundesliga aktualisht ndodhet në pushim shkaku i pandemisë me koronavirus, teksa gjatë ditës së sotme faqja zyrtare e kësaj lige përmes rrjetit social ‘Instagram’ ka kujtuar super-golin e yllit kosovar të Verder Bremenit, Milot Rashicës kundër Augsburgut edicionin e kaluar. Në atë ndeshje Verder Bremeni kishte shënuar fitore 4:0, teksa Rashica