Vjen urimi edhe nga klubi i Verder Bremen, ja si e quajnë djalin e yllit kosovar

Çifti Milot Rashica dhe Belkiz Kera tash e një kohë të gjatë janë së bashku, teksa sot ata janë bërë prindër për herë të parë. Lajmi është konfirmuar nga ana e të dy prindërve përmes rrjeteve sociale, teksa djalin e sapolindur ata e kanë pagëzuar me emrin Tian. https://www.instagram.com/p/CAXwpq4I1ZY/?utm_source=ig_embed Edhe klubi ku luan

Bauman flet për ofertat dhe largimin e mundshëm të Rashicës nga Verderi!

Milot Rashica me shumë mundësi po zhvillon sezonin e tij të fundit te Verder Bremeni, pjesë e së cilës skuadër është që nga janari i vitit 2018-të. Në media është përfolur se disa skuadra të njohura europiane kanë shfaqur inters për sulmuesin kosovarë, mirëpo sipas drejtorit sportiv të klubit gjerman, Frank

Bundesliga kujton super-golin e Milot Rashicës (VIDEO)

Bundesliga aktualisht ndodhet në pushim shkaku i pandemisë me koronavirus, teksa gjatë ditës së sotme faqja zyrtare e kësaj lige përmes rrjetit social ‘Instagram’ ka kujtuar super-golin e yllit kosovar të Verder Bremenit, Milot Rashicës kundër Augsburgut edicionin e kaluar. Në atë ndeshje Verder Bremeni kishte shënuar fitore 4:0, teksa Rashica

Rashicës te Verderi i bashkohet një tjetër reprezentues kosovar!

Mbrojtësi i majtë i Përfaqësueses së Kosovës, Leart Paqarada, në edicionin e ri të futbollit mund të jetë pjesë e skuadrës së njohur gjermane të Verder Bremen, aty ku luan edhe Milot Rashica. Lajmin e ka bërë të ditur “90min.de”, që shkruan se Paqarada është në listën e futbollistëve për të

Falë Rashicës, Vushtrria mund të bëhet skuadër milionere!

Mediat gjermane dhe ato angleze kanë shkruar se Milot Rashica është objektivi kryesor i trajnerit gjerman të Liverpullit, Jurgen Klop për merkaton e verës. Skuadra kampione në fuqi e Botës dhe Europës, pritet të bëjë një ofertë prej rreth 38 milionë euro në drejtim të Verder Bremenit për shërbimet e yllit