Një serb dhe dy kurd të përfshirë në vrasjen e boksierit shqiptarë, Nimani!

Policia gjermane ka arritur të identifikoj tre persona si të dyshuar për vrasjen e Besar Nimanit, boksierit kosovar i cili u vra të shtunën e 9 marsit në Gjermani.

Tre personat e dyshuar janë një serb dhe dy kurdë. Kështu ka konfirmuar për Gazetën “Insajderi”, vëllai i boksierit, Besar Nimani, duke shtuar se nesër do të bëhen publik identitet e tyre.

“Më kanë informuar që nesër bëhet publik identiteti i tyre, janë futur edhe në listën e INTERPOL-it. Dihet me emra dhe mbiemra kush janë. Të dyshuar janë një serb dhe dy kurdë”, -deklaroi ai.

Sipas informatave që policia i ka treguar, dyshohet se të dyshuarit janë larguar nga Gjermania.

Gjithsej të etiketuara

Leave a Reply