E bujshme, nga Vllaznia e Shkodrës transferohet te gjigandët e Galatasarajit!

Ylli i futbollit shqiptarë në konkurrencë të femrave, Megi Doçi, karrierën e saj ka vendosur ta vazhdojë në Turqi, duke nënshkruar me ekipin gjigand të Galatasarajit, përcjellë "infOSport.mk". Pas shumë viteve dominimi absolut në futbollin e femrave në Shqipëri me skuadrën e Vllaznisë së Shkodrës, Doçi në këtë mënyrë bën hapin

Trajneri i Galatasarajit  komenton transferimin e Rashicës te Beshiktashi

Trajneri i Galatasarajit, Okan Buruk e donte me ngulm Milot Rashicën në ekipin e tij, pasi i njëjti kishte mbetur i impresionuar me paraqitjet e yllit kosovar në Stamboll në edicionin e kaluar, kur ai ishte i huazuar nga skuadra angleze e Noruiç Siti. Ndonëse mednohej se vushtrriasi do të përfundonte

Rashica u shpall kampion me Galatasarajin në Turqi

Galatasaraji është shpallur kampion i Turqisë, duke rikthyer titullin pas 4 viteve, njofton “infOSport.mk”. Është ky titulli i 23-të për Galatasarajin, pjesë e së cilës skuadër këtë edicion ishte edhe reprezentuesi kosovar, Milot Rashica. Skuadra e drejtuar nga Okan Buruk shënoi fitore sonte në udhëtim ndaj Ankaragucu me rezultatin 4:1, për

E bujshme, pas Rashicës, Galatasarajit i bashkohet edhe një tetovar!?

Galatasaraji ka piketuar futbollistin shqiptarë me origjinë nga Tetova, Valon Et’hemin, i cili aktualisht ëshët pjesë e skuadrës së Istanbulspor në elitën e futbollit turk, përcjellë “infOSport.mk”. Sulmuesi nga Pallatica e Tetovës, po shkëlqen këtë edicion me Istanbulsporin, për të cilën skuadër në 23 ndeshje ka realizuar 10 gola dhe 4

Galatasaraji po mendon seriozisht blerjen e kartonit të Rashicës!

Galatasaraji raportohet se po dëshiron ta kompletojë transferimin e plotë të Milot Rashicës nga skuadra angleze e Noruiç Siti. Mediat turke raportojnë se drejtuesit e Galatasarajit kanë mbetur të kënaqur me futbollistin e përfaqësueses së Kosovës dhe se duan të blejnë kartonin e tij edhe përfundimisht. Sulmuesi nga Vushtrria e Kosovës, gjigandëve