Kasami: Projekti për rikonstruimin e stadiumit të Tetovës duhet të përfundojë brenda 3 viteve

Kryetari i komunës së Tetovës, Bilall Kasami sot ka dhënë detaje për hapjen e tenderit për rikonstruimin e stadiumit të qytetit, i cili tha se do të jetë i hapur deri më 22 dhjetor dhe është paraprë të përfundojë brenda 36 muajsh, shkruan Telegrafi Maqedoni. “Komuna e Tetovës përmes Ndërmarrjes Publike

Ballistëve po ju humb durimi, kërkojnë përgjegjësi nga Kasami për premtimin e stadiumit të ri!

Stadiumi i qytetit është tema dhe ëndrra e kahmotshme e qytetarëve të Tetovës, simpatizuesve kuqezi dhe “Ballistëve”, të cilët së fundmi kanë dalë edhe me një reagim, dedikuar numrit një të Tetovës, Bilal Kasami. Ata kërkojë llogari nga Kasami, për premtimin e dhënë dhe transparencë për mënyrën se si e sheh

Fillojnë punimet në “Global Arena”, KF Besa bëhet me stadium modern drejt Ligës së Parë

Sot zyrtarisht nisën punimet për rinovimin e stadiumit “Global Arena”, pronë e klubit të futbollit Besa e Dobërdollit, krejt me qëllim për realizimin e  pretendimeve që ka kjo skuadër në kampionatin e Ligës së Dytë, sezoni 2023/2024. Klubi  i futbollit Besa që përkrahet nga investitorët, vëllezërit Zijadin dhe Elham Tairi, në

Alarm për sigurinë në stadiumin ku luhet ndeshja, Poloni-Shqipëri!

Ndeshja midis Polonisë dhe Shqipërisë, që luhet sot në Varshavë, është paraprirë nga polemika të vazhdueshme për shkak të situatës së stadiumit “PGE Narodowy” ku edhe do tw zhvillohet dueli i Grupit E të eliminatoreve për EURO 2024. Shkak është bërë çatia e stadiumit e cila është lëvizëse dhe sipas autoriteteve

“Ballistët” me kampanjë të re drejtuar Lazim Destanit: Shkëndija ka nevojë për një stadium modern europian

Këtë vit dhe tjetrin skuadra e Shkëndijës është në prag të dy përvjetoreve madhështore, tifo grupi i kësaj skuadre, “Ballistët”, festojnë 30 vjetorin, ndërsa vitin tjetër “SHKËNDIJA-BALLISTËT-EKOLOGU” do të festojnë 10 vite së bashku! “Ballistët”, është ndërtimi i stadiumit, ndërtimi i shtëpisë së Shkëndijës,  një ëndër kjo e kahmotshme e gjithë

FSHF gati të ndërtojë një stadium të ri me 10 mojë vende në Jug të Shqipërisë!

Sekretari i Përgjithshëm i FSHF-së ka zbuluar projektin e radhës në zhvillimin e infrastrukturës. Në një intervistë me gazetarin Altin Sulçe në emisionin “Ora Sport“, të transmetuar në “Ora TV”, Ilir Shulku ka treguar planin për ndërtimin e një stadiumi 10 mijë vendësh në qytetin e Fierit. Gjithashtu ai ka bërë