Edhe një shqiptarë tjetër transferohet në Turqi, shkupjani Merdian Ramadani i bashkohet Ankaraguxhut

Edhe një tjetër futbollistë i talentuar shiptarë ka vendosur të transferohet në futbollin turk, që në këtë mënyrë bëhet destinacioni më i preferuar i futbollistëve me origjinë shqiptare, qoftë nga Shqipëria, Kosova, apo edhe Maqedonia e Veriut, njofton “infOSport.mk”. Një ndër futbollistët e fundit që është transferuar në futbollin turk, është

Ja sa të holla pagoi Ankaraguxhu për shërbimet e shqiptarit Endri Çekiçi

Futbollisti i Kombëtares  shqiptare, Endri Çekiçi ka bërë një hap të madh në karrierën e tij, duke u transferuar nga rradhët e skuadrës sllovene të Olimpija Ljublanës te skuadra turke e Ankaraguxhu. Akordi ishte arritur që më herët, ndërkohë që ditën e sotme ka ardhur edhe prezantimi i futbollistit nga Pogradeci

Edhe një tjetër futbollistë shqiptarë transferohet në Turqi!

Turqiа është shndërruar në një nga destinacionet më të preferuara të momentit për futbollistët shqiptarë të cilët kanë “zaptuar”, ligën e parë dhe Superligën, teksa ëndërrojnë të ecin në gjurmët e bomberit kosovar, Vedat Muriqit. Futbollisti i rradhës që ka vendosur të vazhdojë karrierën në futbollin turk, është shqiptari i Kosovës,