Përballje titanësh sonte në ‘San Siro’, Zlatan vs Kristiano, dyshja që bashkë kanë shënuar 1261 gola!

Përballje titanësh sonte në ‘San Siro’, aty ku do të përballen dy futbollistët që së bashku kanë shënuar 1261 gola. Fjala është për për Zlatan Ibrahimoviç, i cili gjatë karrierës së tij ka shënuar 538 gola, dhe Kristiano Ronaldon, që ka të shënuar plotë 723 gola. Kësisoj përballja Milan - Juventus

Futbolli nuk ishte dashuria e tij e parë, njihuni me 5 fakte të rralla që ndoshta nuk ie keni ditur për Ibrahimoviçin

Sulmuesi boshnjak me pasaportë suedeze, Zlatan Ibrahimoviç, vazhdon të mbetet njëri nga futbollistët më të përfolur në Botë. Përveç karrierës së tij të bujshme në shumë skuadra europiane dhe jo vetëm, 38 vjeçari është i njohur edhe për veprimet e tij që e kanë përcjellur gjatë karrierës. Sulmuesi i Milanit njihet për