Elmas: Vendi im, bashkë me Napolin do të dërgojë donacione sa më shpejtë që është e mundur (VIDEO)

Futbollisti shkupjan, Elif Elmas, i cili mbron ngjyrat e skuadrës së njohur italiane të Napolit, deklaroi se po shqyrtojnë një fushatë ndihme me ekipin e tij për Turqinë, e cila u godit nga “fatkeqësia e shekullit” shkaktuar nga tërmetet me qendër Kahramanmarash. Elmas përmes një video-postimi të shkurtër në llogarinë e

Elif Elmas i jep 3 pikët Napolit ndaj Milanit të madh (VIDEO)

Elif Elmas ka rezultuar deçiziv në fitoren e Napolit në transfertën ndaj Milanit të madh, duke realizuar golin e vetëm të takimit të zhvilluar në “San Siro”, njofton “infOSport.mk”. Shkupjani golin e fitores për ekipin “napolitan” e realizoi që në minutën e 5-të, kur mjaft mirë shfrytëzoi harkimin e Zielinskit në

Shkupjani Elif Elmas shënon sërish, nuk e ndalin dot edhe 5 futbollistë (VIDEO)

Napoli ka regjistruar edhe një fitore të rradhës, ndërsa sërish në mesin e autorëve të golave u regjistrua shkupjani, Elif Elmas, njofton “infOSport.mk”. Pasi shënoi në mesjavë ndaj Spezias në Kupë, Elmas shënoi edhe sonte në ndeshjen e vlefshme të javës së 20-të kundër Parmës. Reprezentuesi i Maqedonisë së Veriut shënoi golin

Elmas: Kundër Gjeorgjisë na pret finalja e vërtetë

Në pritje të ndeshjes kundër Gjeorgjisë e vlefshme për kualifikim në Kampionatin Europian, reprezentuesi i Maqedonisë, Elif Elmas thotë se ekipi përfaqësues i vendit është gati për të shënuar rezultatin më të mirë në historinë e futbollit tonë. Elmas thotë se është optimist për këtë ndeshje, pasi çdo futbollistë përveç që

Formacioni më i shtrenjtë i U21 në Serie A, në mesin e yjeve edhe Elmas dhe Kumbulla

“Transfermarkt” së fundmi ka zbuluar formacionin më të shtrenjtë të ‘Serie A’ për futbollistë deri në moshën 21-vjeç, ku bëjnë pjesë edhe shkupjani Elif Elmas, që mbron ngjyrat e Napolit dhe futbollisti i Kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, transmeton ‘infOSport.mk’. Mbrojtësi i kombëtares shqiptare i cili vlerësohet 25 milionë euro nga faqja

Elmas dhe shokët sërish rezultojnë negativ, Gatuzo ka në disponim gjithë skuadrën

Napoli ka marrë një lajm shumë të mirë së fundmi, përsa i përket situatës me koronavirus. Pas testeve të kryera, është zbuluar se të gjithë futbollistët “napolitanë” kanë rezultuar negativë, përfshirë këtu edhe dy të infektuarit, Zielinski dhe Elmas. Në këtë situatë ata së bashku me gjithë pjesën tjetër të skuadrës

Dalin rezultatet e “Covid 19’ te Napoli, Elif Elmas negativ

Te Napoli mund të marrin frymë më lirshëm, kjo pasi rezultatet e fundit Covid 19 tregojnë se të gjithë kanë rezultuar negativ, përfshirë këtu edhe Elif Elmas. Lajmi është konfirmuar edhe nga vetë klubi ‘napolitan’, të cilët njoftuan se ju mungon vetëm rezultati i Stanislav Lobotka, që është duke u përpunuar. Skuadra