Pollozhani shënon golin e parë me Skënderbeun, por korçarët humbasin ndaj Tiranës (VIDEO)

AArtim Pollozhani ka shënuar golin e vetëm për Skënderbeun në transfertën ndaj Tiranës, skuadër kjo që në fund në “Selman Stërmasi” shënoi fitore 3:1 ndaj skuadrës korçare, njofton “infOSport.mk”. Edhe pse në moshë 37-vjeçare, Pollozhani vazhdon të luaj në nivele të larta, teksa sot shënoi golin debutues me fanellën e Skënderbeut,

Agon Elezi i bashkohet Skënderbeut të Korçës

Shkupjani Agon Elezi prej sot edhe zyrtarisht është pjesë e shumë herë kampionëve të Shqipërisë, Skënderbeut, shkruan “infOSport.mk”. 18-vjeçari Elezi me skuadrën korçare ka firmosur kontratë 3-vjeçare, me shpresë se do të tregojë gjithë potencialin e tij te një ndër skuadrat më të njohura shqiptare. Ai te Skënderbeu vjen nga ekipi francez

Pollozhani nuk dorëzohet, në moshën 37-vjeçare i bashkohet Skënderbeut!

Artim Pollozhani nuk dorëzohet dhe vazhdon të jetë aktiv në futbollin e luajtur edhe në moshën 37-vjeçare. Strugani gjatë ditës së hënë ka dalë në stërvitje me Skënderbeun, aty ku gjen ish-trajnerin Ilir Daja, me të cilin kishte qenë së fundmi bashkë te Flamurtari. Pak ditë më parë, Pollozhani la futbollin,

Zekirja Ramadani demanton çdo kontakt me Skënderbeun

Zekirja Ramadani ka demantuar çdo lajm që ka të bëjë me transferimin e tij të mundshëm te Skënderbeu i Korçës. Edhe pse gjatë ditës media nga vendi ynë, Kosova, por edhe Shqipëria publikuan një gjë të tillë, strategu shkupjan në një intervistë për “infOSport.mk” sqaroi gjithçka, duke mohuar të ketë

Prishtina prezanton Leonit Abazin e Skënderbeut

Skuadra më e trofeshme kosovare, Prishtina, gjatë ditës së sotme ka bërë një prezantim të bujshëm, duke njoftuar arritjen e akordit me mbrojtësin e krahut të majtë, Leonit Abazi, shkruan “infOSport.mk”. Abazi është prezantuar në stadiumin “Fadil Vokrri” me fanellën e Prishtinës, ndërsa te kjo skuadër ai vjen nga rradhët e

Skënderbeu i rrëmben sulmuesin Çarls Rabotniçkit! “Romantikët” mbeten pa sulmues!

Skënderbeu është gati ti rrëmbejë edhe sulmuesin e fundit Rabotniçkit, drejtuesit e së cilës skuadër do të kenë shumë punë gjatë kësaj merkatoje për të plotësuar zrastirat e krijuara pas largimeve të plotë 8 futbollistëve njofton “infOSport.mk”. Reparti më i varfër ka mbetur ai i sulmit, ku thuajse janë larguar të

Vardari lëvdërohet me Felipen, por Shkëndija gati të shpërrthejë me një tjetër bombë

Vardari rikthehet nga vdekja. Kështu të paktën komentojnë mediat maqedonase në vend, të cilët aludojnë në shlyerjen e borxheve të ‘kuqezinjëve’ shkupjan dhe ‘bombën’ e fundit që e shpërrthyen me angazhimin e ish futbollistit të tyre, brazilianit Huan Felipe. Ky i fundit me nënkampionët e vendit ka firmosur kontratë 6

Çarls Çinedu i Rabotniçkit përforcon sulmin e Besës

Skuadra e Rabotniçkit gjatë këtij afati kalimtarë të dimrit ishte shumë aktiv, duke sjellë disa përforcime shumë cilësore, sidomos në repartin e sulmit. E gjithë kjo bëri që ‘romantikët’ të rikthejnë te Skënderbeu sulmuesin e talentuar 21-vjeçar, Gofri Çinedu Çarls te Skënderbeu, skuadër kjo që posedon kartonin e sulmuesit kamerunas,