Ilir Daja i mahnitur me shkupjanin 18-vjeçar, Agon Elezi

Skënderbeu të mërkurën zhvilloi edhe miqësoren e tretë në kuadër të mini përgatitjeve për pjesën e dytë të kampionatit në Superligën shqiptare, njofton "infOSport.mk". Pas fitores 5:2 ndaj Besëlidhjes, skuadra korçare dje me shifrat 4:1 mundi Teutën. Edhe në këtë ndeshje te Skënderbeu me lojë të mirë u dallua shkupjani 18-vjeçar

Shkupjani Elezi shënoi në miqësoren e Skënderbeut

Agon Elezi ka shënuar gol në fitoren 5:2 të Skënderbeut përballë Besëlidhjes, njofton “infOSport.mk”. Ishte kjo ndeshja e dytë miqësore e skuadrës korçare në prag të ndeshjeve të pjesës së dytë të kampionatit në Superligën shqiptare, aty ku Skënderbeu do të ketë shumë punë për të siguruar mbijetesën, duke pasur

Gjiganti mediatik anglez “BBC” reportazh për ish futbollistin e Skënderbeut që po shkëlqen në LK

Ish-futbollisti i Bylisit dhe Skënderbeut në Shqipëri, Piter Olainka, po merr vëmendjen e shumë mediave nëpër Europë, pas paraqitjeve mjaft të mira me fanellën e skuadrës çeke të Slavia Praga në Ligën e Kampionëve, kur  i shënoi edhe Interit në “San Siro”. Gjiganti mediatik anglez, BBC, i ka kushtuar një artikull

Pollozhani shënon golin e parë me Skënderbeun, por korçarët humbasin ndaj Tiranës (VIDEO)

AArtim Pollozhani ka shënuar golin e vetëm për Skënderbeun në transfertën ndaj Tiranës, skuadër kjo që në fund në “Selman Stërmasi” shënoi fitore 3:1 ndaj skuadrës korçare, njofton “infOSport.mk”. Edhe pse në moshë 37-vjeçare, Pollozhani vazhdon të luaj në nivele të larta, teksa sot shënoi golin debutues me fanellën e Skënderbeut,

Agon Elezi i bashkohet Skënderbeut të Korçës

Shkupjani Agon Elezi prej sot edhe zyrtarisht është pjesë e shumë herë kampionëve të Shqipërisë, Skënderbeut, shkruan “infOSport.mk”. 18-vjeçari Elezi me skuadrën korçare ka firmosur kontratë 3-vjeçare, me shpresë se do të tregojë gjithë potencialin e tij te një ndër skuadrat më të njohura shqiptare. Ai te Skënderbeu vjen nga ekipi francez

Pollozhani nuk dorëzohet, në moshën 37-vjeçare i bashkohet Skënderbeut!

Artim Pollozhani nuk dorëzohet dhe vazhdon të jetë aktiv në futbollin e luajtur edhe në moshën 37-vjeçare. Strugani gjatë ditës së hënë ka dalë në stërvitje me Skënderbeun, aty ku gjen ish-trajnerin Ilir Daja, me të cilin kishte qenë së fundmi bashkë te Flamurtari. Pak ditë më parë, Pollozhani la futbollin,

Zekirja Ramadani demanton çdo kontakt me Skënderbeun

Zekirja Ramadani ka demantuar çdo lajm që ka të bëjë me transferimin e tij të mundshëm te Skënderbeu i Korçës. Edhe pse gjatë ditës media nga vendi ynë, Kosova, por edhe Shqipëria publikuan një gjë të tillë, strategu shkupjan në një intervistë për “infOSport.mk” sqaroi gjithçka, duke mohuar të ketë

Prishtina prezanton Leonit Abazin e Skënderbeut

Skuadra më e trofeshme kosovare, Prishtina, gjatë ditës së sotme ka bërë një prezantim të bujshëm, duke njoftuar arritjen e akordit me mbrojtësin e krahut të majtë, Leonit Abazi, shkruan “infOSport.mk”. Abazi është prezantuar në stadiumin “Fadil Vokrri” me fanellën e Prishtinës, ndërsa te kjo skuadër ai vjen nga rradhët e