Asani: Do të luftojmë deri në fund për të marrë tri pikët ndaj Vardarit

Të shtunën hapet xhiroja 21 në Ligën e Parë të futbollit të Maqedonisë me ndeshjen Rabotniçki-Vardari. “Romantikët” në dy ndeshjet paraprake të gjysmësezonit pranveror regjistruan një disfatë dhe një barazim, ndërsa në duelin e nesërm me Vardarin shpresojnë që të marrin tri pikët e para. “Do të jetë një ndeshje me

Dy futbollistët e Rabotniçkit falin namazin e xhumasë (FOTO)

Dy futbollistë të suksesshëm dhe praktikues të fesë islame. Nehar Sadiki e Gëzim Krasniqi janë parë sot, duke e falur namazin e xhumasë. Dy mbrojtësit e “romantikëve” duket se janë të lidhur ngushtë edhe në aspektin fetar, ndërsa këtë të premte ishin prezent në xhaminë “Mustafa Pasha” të Shkupit për