Kaos me katër kartonë të kuq mes dy rivalëve të përjetshëm, nuk kursehen grushtet (VIDEO)

Gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve në Amerikën e Veriut mes SHBA-ve dhe Meksikës nuk kaloi pa kaos. Amerikanët arritën të fitonin me rezultatin 3:0 përballë meksikanëve për të shkuar në finale përballë Kanadasë, por grushtet nuk munguan. Në minutën e 69-të, Montes bëri një ndërhyrje anti-sportive dhe mori menjëherë karton të kuq,

Një 19-vjeçar i siguroi fitoren SHBA-së ndaj Meksikës (VIDEO)

Goli i 19-vjeçarit, Tejlor Adams gjatë pjesës së dytë siguroi fitoren minimale të SHBA-ve ndaj Meksikës në ndeshjen miqësore të zhvilluar në tokën amerikane. Për futbollistin e Nju Jork Red Bulls ishte kjo ndeshja e dytë dhe goli i parë me fanellën e Kombëtares amerikane. https://twitter.com/twitter/statuses/1039706078307647489 Kjo fitore kontribuoi për përmirësimin e

Një Meksikë shumë e guximshme, avansojnë ndaj Gjermanisë (VIDEO)

Meksika dhe Gjermania në këto momente po zhvillojnë ndeshjen e parë të grupit “F”, ndërsa falë golit të shënuar nga Hirving Lozano në minutën e 35-të meksikanët po avansojnë gjatë 45 minutave të para ndaj kampionëve në fuqi të Botës, njofton “infOSport.mk”. Futbollisti 22-vjeçar i PSV Ajndhovenit përfitoi nga një kundërzbritje