Realizimi shqetëson trajnerin Osmani

Shkëndija të shtunën u mund nga Struga Trim Lum në një ndeshje ku nuk arriti që të realizojë asnjë gol. Vetëm një goditje e drejtëpërdrejtë brrenda kuadrantit nuk ishte e mjaftueshme që skuadra e Osmanit nga Struga të rikthehet e pamposhtur, shkruan “infOSport.mk”. Pikërisht realizimi është një nga pikat që shqetëson

Shkëndija me Qatip Osmanin duhet të vijoj përgatitjet pa 4 futbollistë

Shkëndija po vijon përgatitjet për ndeshjen e javës së 9-të kundër Pobedës, që në program është me datë 2 tetor në stadiumin “Goce Dellçev” në Prilep. “Kuqezinjtë” janë pa katër anëtarë në përgatitje. Egzon Bejtullai dhe Lupçe Doriev janë thirrur nga përfaqësuesja A e Maqedonisë, për ndeshjet me Gjeorgjinë (Tblisi, 23

Sot në aksion Renova e Qatip Osmanit

Renova dhe Pelilsteri gjatë ditës së sotme do të zhvillojnë ndeshjen e fundit të javës së 23-të në elitën e futbollit vendor, njofton “infOSport.mk”. Kjo ndeshje u shtye për ditën e sotme, kjo shkaku se dje në Tetovë, Shkëndija ishte nikoqir i skuadrës së Tikveshit. Renova shihet si favorit absolut përballë Pelisterit