Qatip Osmani merr përgjegjësinë e eliminimit të Shkëndijës nga LK

Trajner i Shkëndijës, Qatip Osmani ka marrë përgjegjësinë për eliminimin e Shkëndijës që në raundin e parë të Ligës së Kampionëve Europian. Skuadra kampione e vendit mbrëmë në ndeshjen ekthimit të raundit të parë eliminatorë të zhvilluar në Shkup përballë kampionëve të  Estonisë, Nomme Kalju, pësoi disfatë 2:1, që zhvlerësoi në

Qatip Osmani rrëmben çmimin e trajnerit më të mirë

Dy titujt e fituar me Shkëndijën sezonin e kaluar 2017/2018, bënë që Qatip Osmani me plotë meritë të shpallet trajneri më i mirë në futbollin vendor. Strategu tetovar çmimin e më të mirit në profesionin e trajnerit e pranoi nga ish seleksionuesi i Maqedonisë, Dragan Kanatlarovski. “Futbolli është një lojë kolektive dhe me