Qatip Osmani te Prishtina! Strategu tetovar tregon të vërtetën për “infOSport.mk”

Pas largimit nga Shkëndija, emri i Qatip Osmanit gjatë ditës së sotme është lakuar me Prishtinën, drejtuesit e së cilës skuadër gjatë ditës së sotme vendosën të shkarkojnë trajnerin Mirel Josa. Ky lajm u përhap me shpejtësi edhe në vendin tonë, ndërsa “infOSport.mk” për të sqaruar opinionin më mirë dhe më

Ardian Cuculi i bashkohet Prishtinës!?

Pas Leonit Abazit të Skënderbeut, drejtuesit e Prishtinës në rradhët e tyre dëshirojnë të sjellin edhe mbrojtësin e krahut të majtë të Kukësit, Ardian Cuculi. Ky i fundit që pas ardhjes së Shpëtim Duros nuk po stërvitet me skuadrën shqiptare, ndërsa informacionet e “infOSport.mk” thonë se kërçovari do të veshë fanellën

Prishtina prezanton Leonit Abazin e Skënderbeut

Skuadra më e trofeshme kosovare, Prishtina, gjatë ditës së sotme ka bërë një prezantim të bujshëm, duke njoftuar arritjen e akordit me mbrojtësin e krahut të majtë, Leonit Abazi, shkruan “infOSport.mk”. Abazi është prezantuar në stadiumin “Fadil Vokrri” me fanellën e Prishtinës, ndërsa te kjo skuadër ai vjen nga rradhët e

Shaqiri: Figura e Vokrrit nuk përshkruhet me fjalë,  ai ishte dhe do mbetet legjendë

Artim Shaqiri, një ndër futbollistët më të mirë shqiptarë nga Maqedonia e Veriut të mërkurën në mbrëmje ishte pjesë e turneut të parë përkujtimor të organizuar nga FFK-ja, me veteranët e Prishtinës, Llapit, Flamurtarit të Vlorës dhe Tetovës për nder të legjendës, tashmë të ndjerë “Fadil Vokrri”, njofton “infOSport.mk”. Edhe pse