E pabesueshme, shorti i Ligës së Kampionëve në futsal vuri përballë Prishtinën dhe Tiranën

Sot në Nion të Zvicrës është hedhur shorti për raundin parakualifikues të Ligës së Kampionëve, ndërsa fati deshi që nga 46 skuadra pjesëmarrëse, njëra kundër tjetrës të shortohen dy skuadrat si motra, Prishtina nga Kosova dhe Tirana nga Shqipëria, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja do të zhvillohet në kryeqendrën kosovare, edhe atë nga

Ramadani: Nëse nuk do të besoja për titull, nuk do isha trajner i Prishtinës

Trajneri Zekirija Ramadani, shkupjani që këtë vit morri besimin e drejtuesve të Prishtinës, për të udhëhequr një ndër skuadrat më të famshme kosovare, edhe përkundër startit jo të mirë, ka besim se do ta fitoj titullin e kampionit në edicionin 2020/2021. Ish trajneri i Trepça ’89 dhe Feronikelit në Kosovës,

Ramadani pa “doreza”, tregon kush janë dy yjet e skuadrës që ende nuk e kanë bindur!

Shtatë vjet pa titull, sikur është bërë një situatë e padurueshme te FC Prishtina. Kjo bëri që drejtuesit e klubit “bardhekaltër” të mos kursejnë asgjë, duke e mbledhur pothuajse ajkën e lojtarëve më të mirë, madje edhe jashtë kufijve, në mënyrë që të arrijnë objektivin, me të cilin tifozët e

Probleme për Zekirja Ramadanin te Prishtina, i lëndohet ylli i skuadrës!

Prishtina në fundjavë shënoi fitore 4:0 përballë Besës nga Peja, mirëpo pasojat e kësaj fitore skuadra nga kryeqendra kosovare, që udhëhiqet nga strategu shkupjan, Zekirja Ramadani, i ka paguar pas ndeshjes, kur edhe zyrtarisht është mëduar shkalla e dëmtimit të mesfushorit, Sabien Lilaj, transmeton “infOSport.mk”. Lilaj kishte pësuar një lëndim që

Prishtina e Ramadanit sërish me sy ka Superliga shqiptare, këtë herë peshkon te Kukësi

Pas Sabjen Lilaj, Gledi Micit, Gentian Muçës, klubi i Prishtinës pritet të bëjë një tjetër goditje të bujshme në merkato. Bëhet fjalë për mesfushorin me tipare sulmuese, Enis Gavazaj, i cili shpalli “divorcin”, ditën e djeshme me Kukësin, dhe tashmë është futbollist i lirë. Mediat kosovare raportojnë se për ish-futbollistin e

ZYRTARE, Prishtina e Zekirja Ramadanit prezanton kampionin Gentian Muça

Ish-kapiteni i Tiranës, Gentian Muça, ditën e djeshme i dha  fund aventurës së tij me kampionët e Shqipërisë, ndërsa pa humbur kohë i njëjti gjatë ditës së sotme është prezantuar me fanellën e Prishtinës, transmeton “infOSport.mk”. Ky vendim i kapitenit të “bardhebluve”  ishte shumë surprizues, për më tepër që erdhi vetëm