Ballistët: “Europë shqiptarët po vijnë” (VIDEO)

Në këto momente në stadiumin “Mladost” në Strumicë po zhvillohet ndeshja e turit të parë eliminatorë në Liga Evropa midis Shkëndijës dhe skuadrës moldave të Daçias, njofton “infOSport.mk”. Pas 35 minutave lojë vërehet një lojë e shkëlqyeshme e Shkëndijës, që avanson me rezultatin 2:0, ndërsa me pak më shumë fat kjo

Shkëndija zbret në fushën e stadiumit “Mladost”, mungojnë “Ballistët”!!! (VIDEO)

Futbollistët e Shkëndijës para pak çastesh kanë zbritur në fushën e blertë të stadiumit “Mladost” në Strumicë ku me fillim në ora 18:00 do të zhvillojnë ndeshjen e turit të parë eliminatorë ndaj skuadrës moldave të Daçia, njofton “infOSport.mk”. Mirëpo për momentin nuk vërehet prezenca e tifo grupit “Ballistët”, të cilët

Van Persi rikthehet në Premierligë!?

Sulmuesi holandez, Robin Van Persi është pranë rikthimit në Premierligë, njoftojnë mediat angleze, përcjellë “infOSport.mk”. Ish futbollisti i Arsenalit dhe Mançester Junajtedit edhe pse ende është nën kontratë me skuadrën turke të Fenerbahçes, dëshiron të largohet nga kjo skuadër dhe të rikthehet në Angli, aty ku edhe kishte klumin e karrierës

Kadriu kërkon fitore në debutimin e tij me Rabotniçkin në Evropë

Njëri prej futbollistëve të ri të Rabotniçkit, Florian Kadriu sonte do ta luaj ndeshjen e parë zyrtare me skuadrën e tij të re ndaj Tre Penes në eliminatoret e Liga Evropës. Ai pret një debutim me fitore, që të shënojë një start të mirë aventurës së tij me "romantikët". "Për mua