Ferhan Hasani dhe Zhunior rrezikojnë të mos luajnë edhe kundër Apolonisë!

Plotë katër futbollistë janë në dyshim për sfidën ndaj Apolonisë për Partizanin. Valentino Murataj, Stenio Zhunior, Rron Broja dhe Ferhan Hasani nuk ishin të gatshëm për trajnerin Daja kundër Laçit, ndërsa të njëjtit rrezikojnë dhe transfertën kundër Apolonisë në Fier. Të katër këta futbollistë, janë në luftë me kohën për të

Kukësi dhe Partizani joshin Hasanin me oferta të majme!

Partizani dhe Kukësi nuk duelojnë vetëm për fitimin e titullit kampionë në Shqipëri, pasi këto dy skuadra së fundmi janë futur në një duel mjaft interesant në merkato aty ku objektiv kryesor kanë transferimin e ish-kapitenit të Shkëndijës, Ferhan Hasani. Sipas informacioneve të fundit që vijnë nga Shqipëria, të dyja klubet

Armando Sadiku ndahet me Bardhin por bashkohet me Hasanin në Turqi!

Armando Sadiku e sheh veten shumë larg Levantes dhe futbollit spanjoll. Është skuadra nga Valencia që e ka nxjerrë në shitje sulmuesin e Kombëtares shqiptare, për të cilin ka interes nga klubet turke. Interes serioz për shërbimet e Sadikut ka nga skuadra e Rizespor, që këtë vit u rikthye në Superligën

Hasani humbi penalti, Fazlagiç përjashtohet me të kuq, pjesa e parë mbyllet pa gola (VIDEO)

Është mbyllur pa gola pjesa e parë ndërmjet Shkëndijës dhe Akademia Pandev në Tetovë që po zhvillohet në kushte shumë të vështira për lojë, njofton “infOSport.mk”. Bora që ka kapluar vendin tonë ka mbuluar fushën e stadiumit në Tetovë, ndërsa kjo që vështirëson edhe më shumë punën e aktorëve kryesor ,

Spirovski fiton dyshen e Shkëndijës Buba-Ibra për çmimin e më të mirit në Maqedoni!

Stefan Spirovski është zgjedhur futbollisti i vitit në Maqedoni, duke dalë fitues kështu përballë dyshes së Shkëndijës, Ferhan Hasani – Besart Ibraimi, që gjithashtu ishin në garë për çmimin e më të mirit. Një gjë e tillë është bërë e ditur gjatë ditës së sotme, pasi Këshilli Drejtues pranë Federatës së

Edhe mediat italiane shkruajnë për dyshen, Ibra-Hasani (VIDEO)

Shkëndija për kundërshtarë në ndeshjet e “Play-Off” të Liga Evropa do të ketë skuadrën e njohur italiane të Milanit. Ky lajm është pritur me shumë bujë në vendin tonë nga ana e tifozëve të Shkëndijës, por njëkohësisht edhe nga ana e tifozëve të Milanit, që vërtetë janë në numër shumë të