Largimi i Bajramit, vjen reagimi i Adilit: FC Shkupi mision i pa arritshëm për shkupjanët, auto-shkollë për të huajt

Largimi i Muharem Bajramit nga FC Shkupit është top-temë e ditës së sotme, teksa nuk ka munguar as reagimi i ish-futbollistit të FC Shkupit që tashmë luan për Vllazninë e Shkodrës, Mevlan Adili. Mbrojtësi shkupjan i mllefosur me kryesinë e klubit "bardhekaltër", fajson të njejtit për largimin e Muarem Bajramit si

Adili dhe Vllaznia edhe sezonin tjetër pjesë e Superligës shqiptare

Vllaznia e Mevlan Adilit ka shënuar fitore 3:1 në ndeshjen e balotazhit kundër Besëlidhjes, që vendoste se cila prej këtyre dy skuadrave edicionin e ardhshëm do të garonte në Superligën shqiptare, njofton “infOSport.mk”. Skuadra shkodrane u rendit në vendin e 8 në klasifikimin e Superiores, ashtu që pjesëmarrjen në mesin e

Vllaznia e Mevlan Adilit mundi kampionët e Partizanit

Vllaznia e Shkodrës që udhëhiqet nga ish seleksionuesi i përfaqësueses së Maqedonisë, Mirsad Jonuz, ju ka dhënë edhe një goditje tjetër kampionëve të Partizanit, duke i mundur këta të fundit me rezultat minimal 1:0 në ndeshjen e vlefshme të javës së 26-të në Superligën shqiptare, njofton “infOSport.mk”. Takimin e zhvilluar në

Adili: Respekt për A. Pandevin, por pikët mbeten në Tetovë (VIDEO)

Shkëndija nesër në Tetovë pret Akademia Pandevin në kuadër të xhiros së 21 në elitën e futbollit vendor. “Kuqezinjët” tetovar po zhvillojnë një sezon të shkëlqyeshëm, ndërsa regjistrojnë vetëm dy disfata, e cila një prej tyre është nga Akademia Pandevi në Strumicë. Shkëndija kërkon që nesër të marrë tri pikët ndaj