Shpëtim Duro dhe Besart Ibraimi: Jemi të mërzitur, por vazhdojmë me ndeshjet në Europë

Opinionin e tyre pas përfundimit të ndeshjes kundër Zhalgiris, në të cilën skuadra e Struga Trim Lum pësoi disfatë 2:1, edhe përkundër avantazhit që kishte, e dhanë trajneri Shpëtim Duro dhe golashënuesi, Besart Ibraimi. Që të dy ishin të mërzitur për këtë eliminim, pasi skuadra sipas tyre kishte treguar shumë që

Shkëndija lë të lirë brazilianin Xhufo, Duro e pret te Flamurtari!

Shkëndija prej sot edhe zyrtarisht ka ndërperë bashkëpunimin me brazilianin, Viktor Nildo Xhuffo. Shkaku i konkurencës stafi teknik me marrëveshje të dyanshme me futbollistin, kanë vendosur të shkëputin kontratën, duke lënë të lirë brazilianin, i cili pjesë e Shkëndijës është që nga janari i vitit 2015-të. Ndryshe kontrata e tij ishte valide