Zidan mposht Konten e Alegrin, zgjidhet trajneri më i miri i vitit 2017

FIFA sa i përket trajnerit më të mirë të vitit 2017, ka përzgjedhur teknikun e Real Madridit, Zinedin Zidan. Francezi në këtë garë mposhti dy konkurentët tjerë për këtë çmim Masimiliano Alegrin dhe Antonio Konten. ''Faleminderit Real Madridit që më mundësoi të stërvis lojtarë të mëdhenjë si Cristiano, Luka, Toni, Sergio

Tifozi izraelit sulmon Iskon

Në përfundimin e ndeshjes ndërmjet Izraelit dhe Spanjës të zhvilluar mbrëmë në kuadër të kualifikueseve për Botërorin Rusi 2018, njëri prej tifozëve ka arritur t’i shmanget sigurimit dhe të depërtojë në fushë. Sipas mediave në Izrael, tifozi ka vrapuar në drejtim të Iskos, i cili ka pasur edhe një thikë në

Bardhi ngrit “panikë” te tabori i Maqedonisë

Futbollisti shkupjan i Levantes, Enis Bardhi ka ngritur panikë në taborin përfaqësues të Maqedonisë. Në stërvitjen e zhvilluar në qendrën stërvitore “Sisport” në Torino të Italisë, Bardhi ka kërkuar ndihmë nga stafi mjekësor, me këta të fundit që ia “siguruan” edhe më shumë këmbën e tij të djathtë. “Nuk është asgjë

Kavani kërkon largimin nga PSZH

Një javë pas debatit Kavani-Nejmar, situata te Paris Sen Zhermen ende nuk ështe e qetë. Sulmuesi Edison Kavani mesa duket nuk dëshiron më të jetë pjesë e PSZH-së, madje urugajani i ka kërkuar drejtuesve të lejojnë largimin e tij në fund të sezonit. Sipas mediave franceze, kërkesa vjen pikërisht për shkak