Tifozi izraelit sulmon Iskon

Në përfundimin e ndeshjes ndërmjet Izraelit dhe Spanjës të zhvilluar mbrëmë në kuadër të kualifikueseve për Botërorin Rusi 2018, njëri prej tifozëve ka arritur t’i shmanget sigurimit dhe të depërtojë në fushë.

Sipas mediave në Izrael, tifozi ka vrapuar në drejtim të Iskos, i cili ka pasur edhe një thikë në dorë. Mirëpo sigurimi pa arritur të futbollisti spanjoll, tifozin e ka ndaluar.Tifozi është dërguar në polici për t’u marrë në pyetje.

Ndryshe takimi Izrael-Spanjë përfundoi me rezultat 0:1.

Leave a Reply