Tifozi izraelit sulmon Iskon

Në përfundimin e ndeshjes ndërmjet Izraelit dhe Spanjës të zhvilluar mbrëmë në kuadër të kualifikueseve për Botërorin Rusi 2018, njëri prej tifozëve ka arritur t’i shmanget sigurimit dhe të depërtojë në fushë. Sipas mediave në Izrael, tifozi ka vrapuar në drejtim të Iskos, i cili ka pasur edhe një thikë në

Isko futbollisti më i mirë në Superkupën e Shkupit

Futbollisti i Real Madridit, Isko është përzgjedhur lojtari më i mirë i Superkupës së Evropës e cila u zhvillua sonte në Shkup ndaj Mançester Junajtedit. “Mbretërit” mbrojtën trofeun ndaj Junajtedit, të cilët i fituan me rezultat 2:1, ndërsa golin e dytë për madrilenët e realizoi pikërisht Isko. Me triumfin në Shkup, spanjollët