Ish futbollisti i Shkëndijës vazhdon karrierën në Indonezi!

Ish futbollisti i Shkëndijës, Viktor Nildo Xhufo, i cili së fundmi ishte pjesë e Vardarit karrierën e tij ka vendosur ta vazhdojë në Indonezi te skuadra e Semen Padang. Siç mëson ‘infOSport.mk’ braziliani 25-vjeçar me skuadrën indoneziane të Padang ka nënshkruar kontratë një vjeçare. Mesfushori brazilian me tipare sulmuese pritet të

Ish futbollisti i Shkëndijës i siguron fitoren dhe vendin e parë Vardarit (VIDEO)

Vardari ka shënuar fitore minimale në ndeshjen kundër Sileksit të zhvilluar në stadiumin “Boris Trajkovski” në Maxhari, aty ku deçiziv për ekipin “kuqezi” nga Shkupi doli të jetë ish futbollisti i Shkëndijës, Viktor Nildo Xhufo, njofton “infOSport.mk”. Braziliani, i cili Vardarit iu bashkua gjatë merkatos së verës nga rradhët e skuadrës

Xhufo debuton me gol te Vardari (VIDEO)

Ish futbollisti i Shkëndijës, Viktor Nildo Xhufo ka debutuar me gol me fanellën e Vardarit, skuadër kjo e cila sot zhvilloi ndeshjen e saj të parë në kuadër të fazës përgatitore në Slloveni, njofton “infOSport.mk”. Nënkampionët e vendit në  përballjen e parë miqësore në tokën sllovene mundën ekipin e Ligës së

Vardari rikthen Xhufon në Maqedoni!?

Viktor Nildo Xhufo edhe zyrtarisht është një futbollist i lirë, pasi të njëjtit i përfundoi kontrata me Flamurtarin e Vlorës, te e cila skuadër verën e kaluar ishte transferuar nga rradhët e Shkëndijës, njofton “infOSport.mk”. Mirëpo si duket vetëm pas një viti braziliani  Xhufo mund të rikthehet në Maqedoni, mirëpo kësaj