Shkëndija fiton në Talin dhe sheh me sy ka raundi i dytë kualifikues (VIDEO)

Shkëndija ka shënuar fitore minimale 1:0 në transfertën ndaj Nome Kalju në Talin të Estonisë, duke hedhur kështu një hap të madh për në raundin e dytë eliminatorë të Ligës së Kampionëve Europian, njofton “infOSport.mk”. Shkëndija ishte dominuese gjatë gjithë takimit, mirëpo mbrojtja e fortë e vendasve dhe loja shumë difenzive

Asgjë nga transferimi i Lilajt te Shkëndija, zgjedh të luaj në Izrael  

Sabjen Lilaj tashmë ka vendosur për skuadrën e tij të re. Edhe pse emri i tij ndërlidhej edhe me kampionët e Shkëndijës, një gjë e tillë nuk do të ndodh, pasi mesfushori shqiptarë ka zgjedhur të luajë jashtë Ballkanit, duke pranuar një ofertë mjaft të mirë financiare nga Izraeli. Sipas “Sport

Alimi: Ta bëjmë hapin më të madh në histori të Shkëndijës (VIDEO)

Kapiteni i Shkëndijës, Armend Alimi shpreson në objektivat e klubit, duke besuar se kundër Rosenborgut do të bëjnë historinë për kualifikim në fazën e grupeve të Liga Evropës. Kjo është hera e tretë me radhë që kuqezinjët prekin fazën e plej of-it, ndërsa kumanovari i vetdishëm për cilësitë e kundërshtarit,