Shkëndija cakton 5 miqësore

Shkëndija vazhdon fazën përgatitore dhe skuadra sot zhvillon ditën e pestë të punës në qendrën turistike në Mavrovë. Aty skuadra do të qëndrojë deri të dielën, ndërsa me tu kthyer në Tetovë "kuqezinjtë" do të zhvillojnë ndeshjen e parë kontrolluese për këtë fazë. Nga pesë teste të caktuara, rivali i parë të

Vjen reagimi nga KF Shkëndija

Gjatë ditës së sotme Sindikata e Futbollistëve të Maqedonisë njoftoi për 6 të infektuar me “Covid-19”, 4 prej tyre nga rradhët e Renovës dhe 2 nga rradhët e Shkëndijës. Këta të fundit kanë reaguar përmes faqes së tyre zyrtare, duke konfirmuar për dy të infektuar në rradhët e tyre, mirëpo njëkohësisht

Shkëndija fiton në Talin dhe sheh me sy ka raundi i dytë kualifikues (VIDEO)

Shkëndija ka shënuar fitore minimale 1:0 në transfertën ndaj Nome Kalju në Talin të Estonisë, duke hedhur kështu një hap të madh për në raundin e dytë eliminatorë të Ligës së Kampionëve Europian, njofton “infOSport.mk”. Shkëndija ishte dominuese gjatë gjithë takimit, mirëpo mbrojtja e fortë e vendasve dhe loja shumë difenzive

Asgjë nga transferimi i Lilajt te Shkëndija, zgjedh të luaj në Izrael  

Sabjen Lilaj tashmë ka vendosur për skuadrën e tij të re. Edhe pse emri i tij ndërlidhej edhe me kampionët e Shkëndijës, një gjë e tillë nuk do të ndodh, pasi mesfushori shqiptarë ka zgjedhur të luajë jashtë Ballkanit, duke pranuar një ofertë mjaft të mirë financiare nga Izraeli. Sipas “Sport