Leonard Kallaba rikthehet në futbollin kosovar

Leonard Kallaba shumë shpejt ka gjetur skuadrën e tij të re, pas shkëputjes së kontratës me Borecin e Velesit, njofton ‘infOSport.mk’. Mbrojtësi shkupjan edhe përkundër ofertave të shumta, vendosi që sërish të luajë në futbollin kosovar, duke veshur fanellën e Vllaznisë së Pozheranit. “Të them të drejtën drejtuesit e Vllaznisë së

Goli debutues i Miftarit me fanellën e Vllaznisë së Pozheranit (VIDEO)

Orhan Miftari të dielën me fanellën e Vllaznisë së Pozheranit bëri një super debutim, duke shënuar golin e parë në Superligën e Kosovës, njofton “infOSport.mk”. Shkupjani 23-vjeçar realizoi golin e vetëm për skuadrën nga Pozherani, që në fund pësoi disfatë në ndeshjen e parë të stinorit pranveror në transfertë nga

Maliq Beluli sërish pjesë e Superligës së Kosovës

Maliq Beluli i cili 6 muajt e fundit ishte pjesë e Ferizajit në Superligën e Kosovës, ka vendosur që sërish të mbetet pjesë e këtij kampionati, duke nënshkruar me Vllazninë e Pozheranit, njofton “infOSport.mk”. Beluli me skuadrën e sapo inkuadruar në elitën e futbollit kosovar nënshkroi kontratë 6 mujore, me mundësi

Treshja shkupjane vazhdon bashkëpunimin me Vllazninë e Pozhoranit

Treshja shkupjane, Leonard Kallaba, Shaban Sulejmani dhe portieri Jasir Bajrami kanë vazhduar bashkëpunimin me Vllazninë e Pozhoranit, me të cilën skuadër vitin e kaluar shkruajtën historinë, duke u kualifikuar për herë të parë në mesin e më të mirëve në futbollin kosovar, njofton “infOSport.mk”. Lajmin për vazhdimin e bashkëpunimit e kanë