Liverpulli kujton golat “magjik” të Xherdan Shaqirit në Premierligë (VIDEO)

Skuadra e Liverpullit ka kujtuar golat e shënuar nga Xherdan Shaqiri për skuadrën e tyre, gjatë kohës kur “majtaku” ishte aktiv në fushë. “The Reds”, përmes një video në “Instagram”, kanë kujtuar disa nga golat e yllit shqiptarë që i ka shënuar me plotë mjeshtri, dhe ishin vendimtar për skuadrën e

Shaqiri në janar largohet nga Liverpulli!

E ardhmja e Xherdan Shaqirit është gjithnjë e më larg Liverpullit. Futbollisti shqiptarë aktualisht është i dëmtuar, por edhe nëse do rikuperohej plotësisht,  vështirë se do të gjente hapësira te skuadra e Jurgen Klop. Mu për këtë arsye ish-futbollisti i Bazelit, Bajernit të Munihut dhe Interit po mendon seriozisht largimin nga

Trajneri dhe menaxheri i Zvicrës udhëtojnë drejt Anglisë për të bindur Shaqirin

Xherdan Shaqiri refuzoi grumbullimin e fundit të Kombëtares zvicerane për ndeshjet kualifikuese të “Euro 2020”. Fillimisht u mendua se arsyeja e përgjigjes negative nga sulmuesi, ishte fakti se kërkonte t’i përkushtohej stërvitjeve me Liverpullin në atë moment. Megjithatë, mediat zvicerane njoftuan se Shaqiri ishte i pakënaqur me faktin se nuk ishte zgjedhur

Rrëfimi i Shaqirit: U rritëm në varfëri, paratë e fituara në Zvicër ua dërgonim familjarëve në Kosovë

Tani fiton milionat, është një nga emrat e mëdhenj të futbollit, por dikur ishte ndryshe. Xherdan Shaqiri bashkë me familjen në të kaluaren jetonin në kushte shumë të vështira, e këtë e thotë edhe vetë futbollisti i njohur. “Shtëpia jonë nuk kishte nxehje qendrore. Vetëm një oxhak të madh. Ishte një shtëpi

Shaqiri ka një premtim pas rikthimit nga lëndimi

Xherdan Shaqiri është rikthyer në stërvitje, pas një lëndimi që kishte pësuar që nga ndeshjet e Ligës së Kombeve me Zvicrën. Futbollisti shqiptarë tanimë shpreson të jetë i gatshëm dhe të luajë në ndeshjen e së dielës në “FA Community Shield” kundër Mançester Sitit në “Uemblli”. “Jam me të vërtetë i

Sot bëhen një vit nga “bombat” e Xhakës dhe Shaqirit ndaj Serbisë (VIDEO)

Saktësisht para një viti, Zvicra mundi Serbinë me rezultatin 2:1 në kuadër të Botërorit të vitit 2018-të në Rusi, e ku si protagonistë dolën të jenë dy futbollistët shqiptarë, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri, shkruan “infOSport.mk”. Ky i fundit shënoi golin e fitores në çastet e fundit të takimit, duke i

Shaqiri do të mungojë në dy ndeshjet e Zvicrës

Ylli shqiptarë, Xherdan Shaqiri është detyruar të largohet nga grumbullimi me përfaqësuesen e Zvicrës në prag të dy ndeshjeve eliminatore të Euro 2020 me Gjeorgjinë dhe Danimarkën. Sipas Federatës Zvicerane të Futbollit, mesfushori shqiptar ka një inflamacion në ije dhe nuk mund të japë kontribut në dy takimet e radhës. “Ekipi kombëtar