Interi kalon në gjysmëfinale, eliminon Fiorentinën në debutimin e Eriksen (VIDEO)

Interi është skuadra e fundit gjysmëfinaliste në kuadër të Kupës së Italisë, pasi sonte në çerekfinale eliminoi Fiorentinën, njofton “infOSport.mk”. Interi shënoi fitore 2:1 sonte në “Xhuzepe Meaca”, duke siguruar biletën e fundit për në gjysmëfinale, ku do të përballet me Napolin e Elseid Hysajt dhe Elif Elmaz. Kandreva shënoi golin e

Fiorentina dhe Atalanta barazojnë në një triler ndeshje (VIDEO)

Edhe ndeshja e dytë gjysmëfinale e Kupës së Italisë është mbyllur me barazim. Pas barazimit pa gola mbrëmë në ndeshjen midis Lacios dhe Milanit në “Olimpiko”, sonte në “Artemio Franki”, Fiorentina dhe Atalanta e Etrit Berishës barazuan 3:3, duke lënë gjithçka hapur për ndeshjen e kthimit në Bergamo, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja

ZYRTARE, Fiorentina transferoi kolumbianin që e dëshironte Milani

Skuadra nga Toskana në rradhët e veta ka arritur që të transferojë kolumbianin e Seviljës, Luis Muriel... Transferimi i parë në ‘Serie A’ për vitin 2019-të është vepër e Fiorentinë, njofton ‘infOSport.mk’. Skuadra nga Toskana në rradhët e veta ka arritur që të transferojë kolumbianin e Seviljës, Luis Muriel. Ish futbollisti i Udinezes,

ZYRTARE, Fiorentina transferon zviceranin e Uest Hamit

Skuadra e Fiorentinës edhe zyrtarisht ka transferuar mesfushorin zvieran të Uest Hamit, Edmilson, njofton faqja zyrtare e skuadrës nga “Artemio Franki”. Fernandes Edmilosn te Fiorentina do të luaj në formë huazimi, ndërsa sipas informacioneve jo zyrtare klubi “vjollcë” skuadrës londineze do ti paguajë një shumë prej 1 milion euro. Thuhet se në